Wycieczki Szkolne Krajowe 2 dni - Szkoła podstawowa IV - VI
Zdobywcy świętokrzyskich szczytów (2 dni) - Jaskinia „Raj” - Kielce - Bartków („Dąb Bartek”) - Święta Katarzyna - Łysica - Huta Szklana - Święty Krzyż
Wyjazd autokarem sprzed szkoły (godz. wyjazdu uzależniona od miejsca wyjazdu); spotkanie z przewodnikiem na trasie.
Jaskinia Raj - jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i najpiękniejszych jaskiń krasowych w kraju. Ta typowa jaskinia krasowa rozwinięta w wapieniach zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu oraz piękne stalagmity.
Kadzielnia - wapienne wzgórze z tzw. Skałką Geologów, wznoszącą się pośrodku nieczynnego kamieniołomu. Można tu zobaczyć m.in.: skamieniałości fauny morskiej, ciekawe struktury geologiczne i formy krasowe oraz stanowiska rzadkich roślin. Jest tu największe skupisko jaskiń na Kielecczyźnie (26). Skałka Geologów otoczona jest z trzech stron tzw. Szmaragdowym Jeziorem. W południowej części wyrobiska znajduje się amfiteatr. Z tarasu widokowego rozciąga się malownicza panorama miasta i okolic.
Spacer po Kielcach.
Pomnik dzika, który nazywa się "Kiełek" (jedyny taki pomnik w Polsce o wysokości 2,2 m i wadze 4,5 tony).
Park Miejski - leży w centrum miasta a jego początki sięgają 1804 r.
Aleja Sław. Od 2005 r. w parkowej alei na postumentach ustawiano sukcesywnie popiersia „ludzi kultury XX wieku” wykonane z brązu, których obecnie jest blisko 50.
Rynek Kielecki - wyznaczony w okresie średniowiecznej lokacji miasta. Zabudowa przy rynku pochodzi głównie z XIX i XX w.
Wzgórze Zamkowe (Katedralne) swoją nazwę wywodzi od wzniesionego tutaj Pałacu Biskupów Krakowskich, który bardzo często nazywany był zamkiem. Wśród zabudowań wzgórza jest także Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
Obok kościoła, w płd.-zach. narożniku cmentarza katedralnego znajduje się mogiła Wojciecha Bartosza Głowackiego, bohatera spod Racławic, który zmarł w Kielcach w 1794 r. na skutek odniesionych ran. Obecnie na wzgórzu ma swoje miejsce także instytucja o nazwie Wzgórze Zamkowe zajmująca się działalnością kulturalną
oraz edukacyjną.
Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Misją Ośrodka jest kształtowanie i upowszechnianie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz budzenie poczucia dumy z dokonań przeszłych pokoleń, dorobku cywilizacyjnego, gospodarczego i naukowego mieszkańców miasta i regionu. Zwiedzanie multimedialnej wystawy historycznej.
Przejazd do Bartkowa nieopodal Kielc.
Bartków - Dąb „Bartek” - najstarsze (około 700 lat) drzewo w województwie świętokrzyskim i jeden z najstarszych dębów w kraju. Wymiary drzewa są imponujące: 30 m wysokości, obwód pnia na wysokości 1,3 m - 9,85 m a średnica korony - ok. 40 m.
Przejazd na nocleg.
Zakwaterowanie i wyżywienie do wyboru:
- schronisko młodzieżowe bez wyżywienia: pokoje wieloosobowe (pościel w cenie, możliwe spanie na łóżkach piętrowych); węzły sanitarne (toalety, umywalki, prysznice) na korytarzu; kolacja we własnym zakresie; do dyspozycji aneks kuchenny wyposażony w komplet naczyń: sztućce, talerze, szklanki, czajniki elektryczne, lodówkę itp.;
- pensjonat z wyżywieniem: pokoje 2-4-osobowe z łazienką + obiadokolacja (zupa, II danie, kompot) + śniadanie na drugi dzień;
- schronisko młodzieżowe z wyżywieniem: pokoje 2,3,4,7-osobowe w większości z łazienką+ obiadokolacja (zupa, II danie, kompot) + śniadanie na drugi dzień. Nocleg.
Dzień 2
Śniadanie we własnym zakresie (schronisko młodzieżowe bez wyżywienia ) lub śniadanie w cenie w innych opcjach zakwaterowania. Spotkanie z przewodnikiem na trasie.
Święta Katarzyna (kościół i klasztor bernardynek, Kapliczka Żeromskiego, źródełko Św. Franciszka – teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego).
Łysica – zdobycie najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich - 612 m n.p.m.
Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej, położona u podnóża Świętego Krzyża.
To wyjątkowa ekspozycja średniowiecznej wsi świętokrzyskiej. Przejście przez Bramę Czasu przeniesie nas do osady z XII - XIV w. W Osadzie zlokalizowane są drewniane chatki, w których ukazane jest życie Słowian i ich praca. Grupy oprowadzane przez prawdziwą świętokrzyską czarownicę zapoznają się z pracą kowala, rymarza, garncarza.
Święty Krzyż - Zespół Klasztorny i kościół Świętej Trójcy, Kaplica Oleśnickich, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego, krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim. Platforma widokowa na słynne gołoborza. Zejście Drogą Królewską do Nowej Słupi (posąg Emeryka, kamiennego pielgrzyma).
Wyjazd w drogę powrotną.
W RAMACH CENY GWARANTUJEMY:
- transport autokarem z klimatyzacją i DVD; opłaty drogowe i parkingowe;
- zakwaterowanie i wyżywienie do wyboru:
schronisko młodzieżowe bez wyżywienia – 1 nocleg;
pensjonat z wyżywieniem (1 nocleg +1 obiadokolacja + 1 śniadanie);
schronisko młodzieżowe z wyżywieniem (1 nocleg +1 obiadokolacja + 1 śniadanie);
- bilety wstępu i opłaty: Jaskinia „Raj”; Świętokrzyski Park Narodowy;
Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej; Krypty na Św. Krzyżu;
- usługi i opieka pilota na całej trasie;
- usługi lokalnego przewodnika (zgodnie z programem);
- ubezpieczenie: NNW-10 tys.zł., KL-4 tys. zł.
CENA* (1 uczestnik; co najmniej 40 uczniów):
zakwaterowanie i wyżywienie do wyboru:
schronisko młodzieżowe bez wyżywienia - 180 PLN
pensjonat z wyżywieniem - 230 PLN
schronisko młodzieżowe z wyżywieniem - 220 PLN
3 opiekunów nieodpłatnie
*cena dotyczy wyjazdu z Zamościa; z innych miejscowości (+;-) koszty transportu
ORGANIZATOR:
ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL Biuro Turystyki Józef Grzesiuk
ul. St. Staszica 15
22 – 400 Zamość
tel./fax 84 530 10 60
tel. kom. 500 173 458
tel. Kom. 513 507 947
www.zamosc-roztocze.travel.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.