Obozy sportowe na roztoczu

Obozy sportowe na Roztoczu

Obozy piłkarskie na Roztoczu - 11 Dni (Krasnobród)

Wiek uczestników:

I grupa młodsza 8 - 9 lat

II grupa starsza 10 - 12 lat  lub 13 -16 lat

Miejsce: Krasnobród  to znana i popularna miejscowość  uzdrowiskowo- letniskowo- turystyczna na Roztoczu Środkowym  położona nad rzeką  Wieprz w  centrum Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się w odległości 27 km na południe od Zamościa. Miasteczko liczy ponad 3 tys. mieszkańców. Są tu cenne zabytki:  pałac Leszczyńskich z parkiem z XVII w. oraz kościół i klasztor dominikanów z  końca XVII w.

Z uwagi na walory mikroklimatyczne, odkryte w okolicy złoża borowiny  i występowanie wód leczniczych w 2002 r.  Krasnobród uzyskał status uzdrowiska.  W lecie można kapać się i plażować nad rozległym zalewem a także  skorzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego. Krasnobród jest węzłem licznych szlaków pieszych i rowerowych, dobrze oznakowanych i wyposażonych w infrastrukturę turystyczną,  prowadzących przez najpiękniejsze okolice i miejsca na Roztoczu. Atrakcją geologiczną Krasnobrodu jest stanowisko dokumentacyjne „Kamieniołom" utworzone na nieczynnym wyrobisku w Krasnobrodzie. Na szczycie kamieniołomu w 2002 roku wzniesiono budowlę w kształcie wieży (baszty), która pełni funkcję punktu widokowego. W 2010 r. przy samym zalewie powstał park linowy. Dużą atrakcją turystyczną  Krasnobrodu jest  ścieżka edukacyjna „Dinozaury Krasnobród”  położona jest w Dolinie św. Rocha. Na dużym ogrodzonym terenie postawiono kilkanaście naturalnych rozmiarów modeli dinozaurów oraz tablice z opisami zwierząt, er i okresów geologicznych.

Program w pigułce: uczestnicy będą realizowali na boiskach miejskiego stadionu sportowego i „Orliku” przy ZSP w Krasnobrodzie własny program zajęć z piłki nożnej; dodatkowo uczestnicy będą mogli plażować  i kąpać się w zalewie na strzeżonym kąpielisku pod opieką ratowników; będą zwiedzali miasteczko i odbywali piesze wędrówki po ścieżkach spacerowych i edukacyjnych wokół Krasnobrodu z przewodnikiem (w tym „Dinozaury Krasnobród”), odbędą całodniową wycieczkę do Zamościa ( zwiedzanie Starówki, Muzeum Zamojskiego i zoo).

Zakwaterowanie: ośrodek  wypoczynkowy położony na ponad 3 hektarowej działce przy samym lesie, ok. 100 m od stadionu sportowego, blisko zalewu rekreacyjnego, 1 km od centrum miasta; duży, piętrowy budynek, w którym w 75 przestronnych dwu i trzyosobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym znajduje się 160 miejsc noclegowych; klimatyzowana sala jadalna na ok. 160 miejsc;  duża klimatyzowana sala konferencyjna z profesjonalnym wyposażeniem; plac zabaw dla dzieci; pole namiotowe; siłownia; sauna; duży bezpłatny parking; kawiarnia; miejsce na ognisko i grill.

Baza sportowa: Miejski Stadion w Krasnobrodzie; pojemność - 2.000 miejsc (350 siedzących); oświetlenie – brak; boisko - 101 m x 74; boisko pomocnicze 90 m x 70 m; zaplecze sanitarne; „Orlik” przy ZSP w Krasnobrodzie (boisko oświetlone).

Wyżywienie: cztery posiłki dziennie – śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Pierwszy posiłek – obiad  w dniu przyjazdu, ostatni – śniadanie + suchy prowiant na drogę w dniu wyjazdu.

Dojazd:  do Krasnobrodu i z powrotem - transport własny ( autokar, pociąg); istnieje możliwość zorganizowania i rozliczenia transportu uczestników w ogólnych kosztach obozu (należy to  niezwłocznie zgłosić organizatorowi).

Zabierz ze sobą: legitymację szkolną ( zniżki przy zakupie biletów), strój kąpielowy, obuwie i strój sportowy, obuwie sportowe z płaską podeszwą (Orlik), kurtkę przeciwdeszczową, nakrycie głowy, krem do opalania z filtrem UV oraz kieszonkowe na własne wydatki.

W RAMACH CENY ZAPEWNIAMY:

- zakwaterowanie (10 noclegów);

- obiad, podwieczorek i kolacja w dniu przyjazdu;

- całodniowe wyżywienie przez 9 dni (cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja);

- śniadanie i suchy prowiant na drogę w dniu wyjazdu;

- wynajem boisk sportowych na Miejskim Stadionie dla każdej grupy: 6 dni x 3 godz. dziennie + 4 dni x1,5 godz. dziennie (24 godz.);

- nieodpłatne korzystanie z  „Orlika” przy ZSP w Krasnobrodzie przez każdą z grup (2 dni x1,5 godz. = 3 godz.);

- 1 wycieczka całodniowa do Zamościa;

- 2 piesze wycieczki po Krasnobrodzie i okolicy;

- bilety wstępu i opłaty w czasie wycieczek (Muzeum Zamojskie, Ogród Zoologiczny w Zamościu, ścieżka edukacyjna  „Dinozaury Krasnobród”);

- usługi przewodnickie na wycieczkach z przewodnikiem;

- opieka ratownika z odpowiednimi kwalifikacjami w czasie kąpieli i plażowania nad zalewem;

- opieka medyczna ( zgodnie z przepisami);

- ubezpieczenie NNW i KL.

CENA* (1 uczestnik): 995 PLN

* cena obozu na 1 uczestnika została skalkulowana  dla dwóch grup (młodszej i starszej)  liczących razem od 33 do 35 uczestników + 1 kierownik*** (nieodpłatnie)

+ 2  opiekunów***- trenerów (nieodpłatnie)

**możliwie najwcześniejsza rezerwacja terminu pozwoli na najlepsze zaplanowanie zajęć

na boiskach sportowych na Miejskim Stadionie

***kierownik i opiekunowie obowiązani są spełniać zapisy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz.U. 1997 nr 12 poz. 67 z późn. zmianami)

ORGANIZATOR BEZPOŚREDNI:

ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL  Biuro Turystyki Józef Grzesiuk

ul. St. Staszica 15
22 – 400 Zamość

tel./fax 84  530 10 60
tel. kom. 500 173 458
tel. kom. 513 507 947

www.zamosc-roztocze.travel.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 9221574164
REGON 951176139
PKO Bank Polski S.A. 28 1020 5356 0000 1902 0157 9473

Autorskie wycieczki Józefa Grzesiuka…sama przyjemność zwiedzania!

Obozy piłkarskie na Roztoczu 2015 - 7 Dni (Krasnobród)

PDFWiek uczestników:

I grupa młodsza 8 - 9 lat

II grupa starsza 10 - 12 lat  lub 13 -16 lat

Miejsce: Krasnobród  to znana i popularna miejscowość  uzdrowiskowo- letniskowo- turystyczna na Roztoczu Środkowym  położona nad rzeką  Wieprz w  centrum Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się w odległości 27 km na południe od Zamościa. Miasteczko liczy ponad 3 tys. mieszkańców. Są tu cenne zabytki:  pałac Leszczyńskich z parkiem z XVII w. oraz kościół i klasztor dominikanów z  końca XVII w. Z uwagi na walory mikroklimatyczne, odkryte w okolicy złoża borowiny  i występowanie wód leczniczych w 2002 r.  Krasnobród uzyskał status uzdrowiska.  W lecie można kapać się i plażować nad rozległym zalewem a także  skorzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego. Krasnobród jest węzłem licznych szlaków pieszych i rowerowych, dobrze oznakowanych i wyposażonych w infrastrukturę turystyczną,  prowadzących przez najpiękniejsze okolice i miejsca na Roztoczu. Atrakcją geologiczną Krasnobrodu jest stanowisko dokumentacyjne „Kamieniołom" utworzone na nieczynnym wyrobisku w Krasnobrodzie. Na szczycie kamieniołomu w 2002 roku wzniesiono budowlę w kształcie wieży (baszty), która pełni funkcję punktu widokowego. W 2010 r. przy samym zalewie powstał park linowy. Dużą atrakcją turystyczną  Krasnobrodu jest  ścieżka edukacyjna „Dinozaury Krasnobród”  położona jest w Dolinie św. Rocha. Na dużym ogrodzonym terenie postawiono kilkanaście naturalnych rozmiarów modeli dinozaurów oraz tablice z opisami zwierząt, er i okresów geologicznych.

Program w pigułce: uczestnicy będą realizowali na boiskach miejskiego stadionu sportowego i wg uznania na „Orliku” przy ZSP w Krasnobrodzie własny program zajęć     z piłki nożnej; dodatkowo uczestnicy będą mogli plażować i kąpać się w zalewie na strzeżonym kąpielisku pod opieką ratowników; będą zwiedzali miasteczko i odbywali piesze wędrówki po ścieżkach spacerowych i edukacyjnych wokół Krasnobrodu z przewodnikiem (w tym „Dinozaury Krasnobród”).

Zakwaterowanie: ośrodek  wypoczynkowy położony na ponad 3 hektarowej działce przy samym lesie, ok. 100 m od stadionu sportowego,  blisko zalewu rekreacyjnego,       1 km od centrum miasta; duży, piętrowy budynek, w którym w 75 przestronnych dwu     i trzyosobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym znajduje się 160 miejsc noclegowych; klimatyzowana sala jadalna na ok. 160 miejsc;  duża klimatyzowana sala konferencyjna z profesjonalnym wyposażeniem; plac zabaw dla dzieci; pole namiotowe; siłownia; sauna; duży bezpłatny parking; kawiarnia; miejsce na ognisko i grill.

Baza sportowa: Miejski Stadion w Krasnobrodzie; pojemność - 2.000 miejsc (350 siedzących); oświetlenie – brak; boisko - 101 m x 74; boisko pomocnicze 90 m x 70 m; zaplecze sanitarne; „Orlik” przy ZSP w Krasnobrodzie (boisko oświetlone).

Wyżywienie: cztery posiłki dziennie – śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Pierwszy posiłek – obiad  w dniu przyjazdu, ostatni – śniadanie + suchy prowiant na drogę w dniu wyjazdu.

Dojazd: do Krasnobrodu i z powrotem - transport własny ( autokar, pociąg); istnieje możliwość zorganizowania i rozliczenia transportu uczestników w ogólnych kosztach obozu (należy to  niezwłocznie zgłosić organizatorowi).

Zabierz ze sobą: legitymację szkolną ( zniżki przy zakupie biletów), strój kąpielowy, obuwie i strój sportowy, obuwie sportowe z płaską podeszwą (Orlik), kurtkę przeciwdeszczową, nakrycie głowy, krem do opalania z filtrem UV oraz kieszonkowe na własne wydatki.

W RAMACH CENY ZAPEWNIAMY:

- zakwaterowanie (6 noclegów);

- obiad, podwieczorek i kolacja w dniu przyjazdu;

- całodniowe wyżywienie przez 5 dni (cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja),

- śniadanie i suchy prowiant na drogę w dniu wyjazdu;

- wynajem boisk sportowych na Miejskim Stadionie dla każdej grupy: 5 dni x 3 godz. dziennie + 2 dni x1,5 godz. dziennie (18 godz.);

- nieodpłatne korzystanie z  „Orlika” przy ZSP w Krasnobrodzie - terminy do uzgodnienia;

- 2 piesze wycieczki po Krasnobrodzie i okolicy;

- bilety wstępu: ścieżka edukacyjna  „Dinozaury Krasnobród”;

- usługi przewodnickie na wycieczkach z przewodnikiem;

- opieka ratownika z odpowiednimi kwalifikacjami w czasie kąpieli i plażowania nad zalewem;

- opieka medyczna ( zgodnie z przepisami);

- ubezpieczenie NNW i KL.

CENA* (1 uczestnik): 610 PLN

* cena obozu na 1 uczestnika została skalkulowana  dla dwóch grup (młodszej i starszej)  liczących razem od 33 do 35 uczestników + 1 kierownik*** (nieodpłatnie)

+ 2  opiekunów***- trenerów (nieodpłatnie)

**możliwie najwcześniejsza rezerwacja terminu pozwoli na najlepsze zaplanowanie zajęć na boiskach sportowych na Miejskim Stadionie

***kierownik i opiekunowie obowiązani są spełniać zapisy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad

jego organizowania i nadzorowania (Dz.U. 1997 nr 12 poz. 67 z późn. zmianami)

ORGANIZATOR BEZPOŚREDNI:

ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL Biuro Turystyki Józef Grzesiuk

ul. St. Staszica 15
22 – 400 Zamość

tel./fax 84  530 10 60
tel. kom. 500 173 458
tel. kom. 513 507 947

www.zamosc-roztocze.travel.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 9221574164
REGON 951176139
PKO Bank Polski S.A.   28 1020 5356 0000 1902 0157 9473

Autorskie wycieczki Józefa Grzesiuka…sama przyjemność zwiedzania!

Wakacje w siodle - Janowie Lubelskim

Miejscowość i okolice:  Janów  Lubelski – miasto usytuowane w południowo-zachodniej części województwa lubelskiego w powiecie janowskim, leżące na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 74i nr 19, malowniczo położone pomiędzy rozległymi przestrzeniami Lasów Janowskich, jednegoz największych zwartych kompleksów leśnych w Europie i wzniesieniami Roztocza; ciekawe zabytki: kościół parafialny św. Jana Chrzciciela z 1694 r., budynki ordynackie, więzienie z lat 1820 - 1827 (obecnie Muzeum Regionalne), klasztor dominikanów z l. 1715 – 1720.

Zakwaterowanie i opis stadniny : Ośrodek Jeździecki KARINO, ul. Turystyczna 2 , 23-300 Janów Lubelski; położony na dwuhektarowej działce przy lesie, na południowych obrzeżach Janowa Lubelskiego,  ok. 600 m od miejskiego zalewu rekreacyjnego i ok. 2,5 km od centrum miasta; ośrodek funkcjonuje od 1993 r.; jego założycielami i jednocześnie właścicielami  są Państwo Renata i Bogdan Boś; obecnie hodowanych jest tu ok. 30 koni rekreacyjnych i sportowych; zakwaterowanie w murowanym budynku stadniny w pokojach  2-, 3-, 4-, i 5- osobowych z  pełnym węzłem sanitarnym ( 48 miejsc w 12 pokojach); na piętrze znajduje się kuchnia z wyposażeniemi  jadalnia (możliwość samodzielnego przygotowania herbaty i herbaty itp.); TV w holu; miejscena ognisko i grill; nieodpłatny dostęp do bezprzewodowej sieci Wi-Fi na terenie całego ośrodka.

Wyżywienie**: cztery posiłki dziennie – śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Pierwszy posiłek – obiad  w dniu przyjazdu, ostatni – śniadanie + suchy prowiant na drogę w dniu wyjazdu.

**wyżywienie w stołówce w budynku Ośrodka Edukacji Ekologicznej LASY JANOWSKIE,

ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 35h, 23-300 Janów Lubelski, położonego 200 m od ośrodka KARINO

PROGRAM SPECJALISTYCZNY:

a) grupa dla początkujących:

- indywidualne jazdy na lonży;

- nauka jazdy kłusem;

- pokonywanie cavaletti stępem i kłusem;

b) grupa dla zaawansowanych:

- nauka podstaw ujeżdżenia;

- wyjazdy w teren;

- podstawy jazdy sportowej;

a) i b) inne zajęcia specjalistyczne w obydwu grupach:

- zajęcia teoretyczne (anatomia konia, maść, rasa, techniki jazdy, dyscypliny sportowe itp.);

- zajęcia praktyczne w stajni: pełnienie dyżurów, czyszczenie i karmienie koni, porządkowanie stajni, konserwacja sprzętu jeździeckiego;

- przygotowywanie konia do jazdy – czyszczenie, kompletowanie, zakładanie siodła oraz ogłowia;

PROGRAM UZUPEŁNIAJĄCY (WYPOCZYNKOWO - REKREACYJNY):

- kąpiel i plażowanie nad zalewem pod opieką ratowników;

- gry i zabawy sportowo - rekreacyjne;

- pieczenie kiełbasek na ognisku lub grillowanie na terenie ośrodka;

- spacer z przewodnikiem po Janowie Lubelskim;

- wizyta w Ośrodku  Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie: zwiedzanie wystawy przyrodniczej  „Lasy Janowskie”, prezentującej  walory przyrodnicze i kulturę materialną regionu, m.in. zwierzęta i rośliny Lasów Janowskich, rekonstrukcja pracowni garncarskiej;

krótki spacer ścieżką dydaktyczną w sąsiedztwie OEE (tablice informujące o ogólnych zagadnieniach leśnictwa i gospodarki leśnej);

- zwiedzanie ekspozycji taboru leśnej kolei wąskotorowej w sąsiedztwie biura Nadleśnictwa (lokomotywy i wagony eksploatowane niegdyś w Lasach Janowskich);

- wycieczka „pendzokami”, tj. 4 - osobowymi  rowerami napędzanymi przez cztery osoby siłą mięśni nóg do ostoi konika biłgorajskiego w Szklarni (oglądanie koników z bliska);

Dojazd:  do Janowa Lubelskiego i z powrotem - transport własny;

Zabierz ze sobą:

- kartę kolonijną i aktualną  legitymację  szkolną;

- buty z płaską i twardą podeszwą (najlepiej sztyblety) i  kalosze;

- spodnie przylegające do nóg bez grubych szwów typu leginsy lub bryczesy;

- kask jeździecki lub toczek;

- rękawiczki jeździeckie;

- obuwie i strój sportowy;

- strój kąpielowy;

- kurtkę przeciwdeszczową, nakrycie głowy;

- ręczniki, środki i przybory toaletowe;

- okulary przeciwsłoneczne, przeciwsłoneczne nakrycie głowy, krem do opalania z filtrem UV, latarkę oraz kieszonkowe na własne wydatki.

W RAMACH CENY ZAPEWNIAMY:

- zakwaterowanie (10 noclegów);

- obiad, podwieczorek i kolacja w dniu przyjazdu;

- całodniowe wyżywienie przez 9 dni (cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczoreki kolacja);

- śniadanie i suchy prowiant na drogę w dniu wyjazdu;

- 10 lekcji jazdy konnej na spokojnych i przyjaznych koniach zgodnie z programem specjalistycznym prowadzonych przez instruktorów jeździectwa z uprawnieniami;

- inne zajęcia specjalistyczne zgodnie z programem prowadzone przez instruktorów jeździectwaz uprawnieniami;

- bilety wstępu i opłaty: Ośrodek Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie; wypożyczenie „pendzoków” na wycieczkę do Szklarni;

- usługi przewodnickie na imprezach z przewodnikiem (spacer po Janowie Lubelskim, wycieczka „pendzokami” do Szklarni);

- opieka  wykwalifikowanej kadry pedagogicznej ( 1 opiekun/20 uczestników + kierownik obozu);

- opieka ratownika z odpowiednimi kwalifikacjami w czasie kąpieli i plażowania nad zalewem;

- opieka medyczna ( zgodnie z przepisami);

- ubezpieczenie NNW i KL.

 

CENA***:  1470  PLN

*** cena obozu na 1 uczestnika skalkulowana dla jednej grupy w turnusie liczącej 18 - 20 uczestników

CENA****:  1370  PLN

**** cena obozu na 1 uczestnika skalkulowana dla dwóch grup w turnusie liczących  razem 36 - 40 uczestników

ORGANIZATOR BEZPOŚREDNI:

ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL Biuro Turystyki Józef Grzesiuk

ul. St. Staszica 15
22 – 400 Zamość

tel./fax 84  530 10 60
tel. kom. 500 173 458
tel. Kom. 513 507 947

www.zamosc-roztocze.travel.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 9221574164
REGON 951176139
PKO Bank Polski S.A. 28 1020 5356 0000 1902 0157 9473

Autorski program obozu jeździeckiego opracowany przez Józefa Grzesiuka.

Info

Zamość Roztocze Travel Biuro Turystyki w Zamościu zaprasza uczniów klas sportowych i „mundurowych” w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych na obozy treningowo – kondycyjne 2014 na Roztoczu. Zaplanowaliśmy

7-dniowe turnusy ( 6 noclegów) w Zwierzyńcu i Krasnobrodzie – dwóch najbardziej znanych i najatrakcyjniejszych miejscowościach turystycznych na Roztoczu. Celem obozu jest podniesienie kondycji i sprawności fizycznej uczniów klas sportowych i „mundurowych” poprzez intensywne i forsowne ćwiczenia w terenie z różnych dyscyplin sportu. Uczestnicy pokonają trasę w parku linowym i odbędą zajęcia na ściance w spinaczkowej, pokonają trasę marszobiegu na orientację, wezmą udział w bitwie paintballowej i zajęciach sprawnościowych na poligonie paintballowym, spłyną kajakiem po rzece Wieprz, wezmą udział w rajdzie rowerowym, będą uczestniczyli w innych zajęciach sportowych. Poza tym zwiedzą Krasnobród i Zwierzyniec z licencjonowanym przewodnikiem po Roztoczu. W lecie uczestnicy będą mieli możliwość  plażowania i kapania się nad zalewami w Krasnobrodzie i Zwierzyńcu. Gwarantujemy bardzo dobre warunki zakwaterowania oraz smaczne i obfite posiłki.

Nasze Biuro Turystyki znajduje się na ul. Staszica 15 w Zamościu (na podcieniu naprzeciw ratusza).  

   

Galeria  

   

Katalogi wycieczek  

   

Aktualne wycieczki  

   

zoo-zamosc

muzeum zamojskie

arsenal

twierdza portal

nadszaniec

rpn

rpn

   
7098763
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tyg.
W tym miesiącu
W poprzednim mies.
Od początku
962
2473
16886
7049791
59989
76276
7098763

Twój IP: 3.92.91.54
Data: 2024-07-21 10:05:37
   
© Biuro Turystyczne Zamość Roztocze Travel 22 – 400 Zamość, ul. St. Staszica 15 (południowa pierzeja Rynku Wielkiego) tel./fax 84 530 10 60