Kolonie letnie w Sudetach

pdf02.07.2016 r. (sobota) – 11.07.2016 r. (poniedziałek) - 10 dni (9 noclegów).

Ramowy program

(w programie: 2 całodniowe wycieczki do Wrocławia i w Sudety)

Wiek uczestników: 8 – 16 lat. Trzy grupy wiekowe (1 gr. x15 dzieci do 10 roku życia + 2 gr.x20 dzieci i młodzieży powyżej 10 roku życia).

Miejsce: Nowa Ruda – miasto nad rzeką Włodzicą (ok. 21 tys. mieszkańców), położone  w Sudetach Środkowych pomiędzy Górami Sowimi a Wzgórzami Włodzickimi,  zaledwie 4 km od granicy z Czechami. Nowa Ruda wznosi się na wysokości od 360 do 600 m n.p.m., a samo centrum otoczone jest zalesionymi wzgórzami. Rzeźba terenu jest bardzo urozmaicona, a różnica wzniesień w obrębie obszarów o zwartej zabudowie wynosi około 100 m. Konsekwencją takiego położenia są pochyłe place i kręto wijące się, spadziste, nieraz dwu i trzypoziomowe ulice.

Zakwaterowanie: Centrum Turystyczno – Sportowe* w Nowej Rudzie, ul. Kłodzka 16 - Dom Wypoczynkowy "Sport Centrum" ; pokoje standard 2 i 3 - osobowe typu studio z pełnym węzłem sanitarnym (wyposażenie: szafa wnękowa w przedpokoju, tapczany i szafka lub półka w pokoju).

Program w pigułce: codziennie pływanie na dużym basenie i  kąpiele w basenie  ze zjeżdżalnią, biczami wodnymi, gejzerami i masażami wodnymi. Zajęcia sportowe , w tym „Olimpiada Kolonijna” oraz rozgrywki, gry i zabawy  organizowane w nowoczesnych obiektach sportowych i świeżym powietrzu. Kąpiele i plażowanie nad Zalewem w Radkowie**. Imprezy integracyjne (dyskoteki, ogniska z pieczeniem kiełbasek, Bal Przebierańców  z wyborem Miss i Mistera Kolonii). Zajęcia artystyczne (plastyczne, kabaretowo - teatralne) i wokalne (karaoke i piosenki turystycznej). Konkurs czystości pokoi. Piesze spacery po miejscowości i najbliższej okolicy. Zdobycie Wielkiej Sowy

– najwyższego szczytu Gór Sowich oraz wejście na  Górę Wszystkich Świętych w okolicach  Nowej Rudy. Dwie całodniowe wycieczki autokarowe do Wrocławia (m.in.:  zoo, Ostrów Tumski, Starówka)  i  w Sudety (m.in.:  Błędne Skały w Parku Narodowym Gór Stołowych, Kaplica Czaszek w Czermnej, Uzdrowiska Kudowa - Zdrój i Duszniki – Zdrój, Sanktuarium Maryjne w Wambierzycach). Zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej  „Kopalnia Węgla”

Nowa Ruda. 

Wyżywienie: w Restauracji  „Sportowa” na terenie Centrum; 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), w tym m.in. kolacja z daniem „na ciepło” oraz podwieczorek (bułka drożdżowa lub rogalik, owoc i soczek Kubuś). Pierwszy posiłek - obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie + suchy prowiant na drogę w dniu wyjazdu.

Transport: autokar - klimatyzacja, TV, DVD, rozkładane fotele, indywidualne oświetlenie i nawiewy, lodówka, barek.

Zabierz ze sobą: legitymację szkolną ( zniżki przy zakupie biletów), strój kąpielowy, ręczniki i przybory toaletowe, klapki, obuwie (także do górskich wędrówek) i strój sportowy (dres), kurtkę przeciwdeszczową, nakrycie głowy, mały plecak na wycieczki, krem do opalania z filtrem UV oraz kieszonkowe na własne wydatki.

W RAMACH CENY ZAPEWNIAMY:

- transport autokarem: klimatyzacja, TV, DVD, rozkładane fotele, indywidualne oświetlenie i nawiewy, lodówka, barek;

- zakwaterowanie (9 noclegów);

- całodniowe wyżywienie (4 posiłki dziennie);

- realizacja programu;

- 1 wycieczka całodniowa z przewodnikiem do Wrocławia;

- 1 wycieczka całodniowa z przewodnikiem w Sudety;

- bilety wstępu w czasie wycieczek: Wrocław (zoo z nowo otwartym Afrykarium); Sudety (wieża widokowa na Wielkiej Sowie, Błędne Skały, Kaplica Czaszek w Czermnej, Pijalnia Wód Mineralnych w Dusznikach – Zdroju, Sanktuarium Maryjne w Wambierzycach); Podziemna Trasa Turystyczna  w „Kopalni Węgla” Nowa Ruda;

- usługi przewodnickie, w tym przewodnika górskiego na wycieczkach w Sudety;

- nagrody i dyplomy, materiały na zajęcia (np. plastyczne);

- UBEZPIECZENIE PZU WOJAŻER: KL (Koszty leczenia/ Assistance - Pakiet podstawowy

- 4 000 zł.; NNW (Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków  - 10 000 zł.);

- opieka  wykwalifikowanej kadry pedagogicznej zgodnie z przepisami;

- opieka ratownika z kwalifikacjami w czasie kąpieli nad Zalewem w Radkowie;

- opieka medyczna zgodnie z przepisami.

Cena nie zawiera: wydatków własnych.

CENA*** (1 uczestnik):  1420 PLN

*** cena imprezy na 1 uczestnika skalkulowana  dla trzech  grup (1 gr. x15 dzieci do 10 roku życia + 2 gr.x20 dzieci i młodzieży powyżej 10 roku życia).           

UWAGI:

Podstawą zakwalifikowania uczestnika na kolonie jest dostarczenie Organizatorowi wypełnionej Karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku i dokonanie wpłaty za kolonie zgodnie z  Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa (do pobrania na stronie internetowej Organizatora).

* W skład nowoczesnej bazy  Centrum wchodzą następujące obiekty:

1. baza noclegowa:  Dom Wypoczynkowy "Sport Centrum" -  260 miejsc noclegowych w  pokojach typu studio 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.  Dostęp do Internetu w lobby. Trzy sale konferencyjne wraz ze sprzętem multimedialnym oraz zaplecze na organizację różnego rodzaju spotkań przy ognisku i muzyce na świeżym powietrzu. Na półpiętrach obiektu znajdują się gry planszowe, piłkarzyki, stół ping-pongowy.  Dom Wypoczynkowy wyposażony jest również w pralnię, która oferuje swoje usługi dla zorganizowanych grup sportowych i gości indywidualnych;

2. baza żywieniowa: Restauracja  „Sportowa” na  100 osób, serwująca pyszne domowe posiłki.

Na terenie Centrum jest też Bar „Słoneczny”;

3. baza sportowo – rekreacyjna: Aqua Centrum z 25 metrowym 8 torowym basenem sportowym i 20 metrowym basenem rekreacyjnym z 60 metrową zjeżdżalnią, biczami wodnymi, gejzerami i stacją masaży wodnych; hala widowiskowo- sportowa o wymiarach 50 x 23,50 m z trybunami na 760 miejsc  i sąsiadująca z nią hala treningowa o wymiarach 30 x 17,50 (wyposażenie: materace treningowe, stoły do tenisa stołowego, skrzynie i odskocznie do gimnastyki itp.); kompletnie wyposażona siłownia; boiska sportowe: pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, oświetleniem i trybunami; bieżnia tartanowa 6 torowa wraz z urządzeniami lekkoatletycznymi (dwie skocznie w dal, skocznia do skoku wzwyż, dwa stanowiska do pchnięcia kulą); boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem (m.in. piłka ręczna, koszykówka, tenis ziemny); dwa boiska do piłki plażowej; boisko trawiaste treningowe; kort tenisowy o nawierzchni z mączki; outdoor fitness; wyposażenie obiektu stanowią: płotki treningowe Polanik, materac do skoku wzwyż, bloki startowe, piłki lekarskie, kule do rzutu w dal. Na terenie Centrum jest sklepik z akcesoriami pływackimi;

**znane na Ziemi Kłodzkiej kąpielisko, przy którym znajduje się ośrodek rekreacyjny z miejscami noclegowymi i wypożyczalnią sprzętu wodnego; trakcyjność kąpieli podkreśla piękny widok na krawędź Gór Stołowych); opieka ratownika podczas kąpieli;

ORGANIZATOR BEZPOŚREDNI:

ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL  Biuro Turystyki Józef Grzesiuk

ul. St. Staszica 15
22 – 400 Zamość

tel./fax 84  530 10 60
tel. kom. 500 173 458
tel kom 513 507 947

www.zamosc-roztocze.travel.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Autorskie wycieczki Józefa Grzesiuka…sama przyjemność zwiedzania!

   

Galeria  

   

Katalogi wycieczek  

   

Aktualne wycieczki  

   

zoo-zamosc

muzeum zamojskie

arsenal

twierdza portal

nadszaniec

rpn

rpn

   
7098642
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tyg.
W tym miesiącu
W poprzednim mies.
Od początku
841
2473
16765
7049791
59868
76276
7098642

Twój IP: 3.92.91.54
Data: 2024-07-21 09:17:00
   
© Biuro Turystyczne Zamość Roztocze Travel 22 – 400 Zamość, ul. St. Staszica 15 (południowa pierzeja Rynku Wielkiego) tel./fax 84 530 10 60