O nas

Drogi Turysto

Biuro Turystyki ZAMOŚĆ – ROZTOCZE TRAVEL powstało dla osób chcących poznawać naszą piękną Polskę i obce kraje poprzez uczestniczenie w podróżach i wycieczkach organizowanych w celach poznawczych, wypoczynkowych lub sportowych.

Założyciel

Założycielem i właścicielem Biura jest mgr Józef Grzesiuk absolwent geografii na Uniwersytecie Wrocławskim, regionalista i pedagog -  wieloletni nauczyciel i były dyrektor szkoły średniej niedaleko Zamościa.  „Młode” biuro jest zarządzane  przez  człowieka w „średnim wieku”, profesjonalistę, posiadającego doświadczenie w bezpośrednich kontaktach z ludźmi, uczciwego, rzetelnego, solidnego, odpowiedzialnego i oddanego swojej pracy, a tym samym  wszystkim Państwu.

Siedziba

Siedzibą Biura jest Zamość – „Perła Renesansu”, „Miasto Idealne”, „Miasto Arkad”, „Padwa Północy”, który powstał od podstaw w 1580 roku dzięki mądrości i umiłowaniu Ojczyzny jego fundatora i założyciela Jana Zamoyskiego - kanclerza i hetmana wielkiego koronnego oraz talentowi  i pracowitości Bernarda Morando,  jego wspaniałego włoskiego architekta. Stare miasto w Zamościu, jako jeden z 13 obiektów w Polsce i  jedyny  na Lubelszczyźnie  w dniu 14.12.1992 r. zostało wpisane  na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO.

Biuro znajduje się na parterze zabytkowej kamienicy* przy ul. Stanisława Staszica 15 na południowej pierzei , w samym płd. – wsch. rogu  Rynku Wielkiego w Zamościu.

* Kamienica Staszica 15 „Lipowskiego" (pierzeja południowa, blok wschodni) Kamienica „Lipowskiego" wzniesiona była w l. 1625 – 30 przez muratora Jana Wolffa dla córki Anny i zięcia Bartłomieja Lipowskiego, aptekarza. Lustracja 1691 roku określa ją jako półkamienicę. W pierwszej połowie lub około połowy XVIII wieku nastąpiła nadbudowa piętra wraz z zabiegową klatką schodową ze świetlikiem oraz powstała polichromia elewacji. Przebudowy i zmiany we wnętrzach na piętrze pochodzą z XIX wieku. Zachował się pierwotny układ wnętrz z sienią na osi ze sklepieniami i skromnymi kamiennymi drzwiami; w tylnej izbie potrójne okna rozdzielone przysadzistymi filarami. Godne uwagi są żelazne drzwi do sieni z ukośną kratką, rozetami i kołatką.
(Źródło: Kowalczyk Jerzy: Zamość. Przewodnik. Zamojski Ośrodek Informacji Turystycznej, Zamość 1995).
(Źródło: Strona internetowa Lubelskiej Fundacji Odnowy Zabytkówhttp://panel.lfoz.lublin.pl).

   

Galeria  

   

Katalogi wycieczek  

   

Aktualne wycieczki  

   

zoo-zamosc

muzeum zamojskie

arsenal

twierdza portal

nadszaniec

rpn

rpn

   
7098568
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tyg.
W tym miesiącu
W poprzednim mies.
Od początku
767
2473
16691
7049791
59794
76276
7098568

Twój IP: 3.92.91.54
Data: 2024-07-21 08:46:52
   
© Biuro Turystyczne Zamość Roztocze Travel 22 – 400 Zamość, ul. St. Staszica 15 (południowa pierzeja Rynku Wielkiego) tel./fax 84 530 10 60