Wycieczki Szkolne Krajowe 2 dni - Szkoła ponadgimnazjalna

Świętokrzyska „Akcja Integracja” (2 dni) - Krajno - Święta Katarzyna - Łysica - Kielce - Chęciny – Leśnica (gm. Małogoszcz)

pdfDzień I

Wyjazd autokarem sprzed szkoły  (godz. wyjazdu uzależniona od miejsca wyjazdu); spotkanie z przewodnikiem na trasie.

Sabat Krajno - nieco inna lekcja W-F.

Największy park linowy w regionie świętokrzyskim. Cztery zróżnicowane poziomy trudności odpowiednie dla wyrafinowanych wspinaczy, jak i początkujących. Trasy podzielone są pod kątem stopnia trudności. Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Dodatkowo:

- Aleja Miniatur "Wonderful World", gdzie zobaczymy najciekawsze obiekty odwiedzane w Europie i na świecie: Wieża Eiffla, Piramida Cheopsa, Opera w Sydney, Krzywa Wieża w Pizie i wiele innych;

- 2 seanse filmowe w Kinie 6D.

Święta Katarzyna (kościół i klasztor bernardynek, Kapliczka Żeromskiego, źródełko

Św. Franciszka - teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego).

Łysica – zdobycie najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich 612 m n.p.m.

Przejazd na nocleg.

Zakwaterowanie i wyżywienie do wyboru:

- schronisko młodzieżowe bez wyżywienia: pokoje wieloosobowe (pościel w cenie, możliwe spanie na łóżkach piętrowych);

węzły sanitarne (toalety, umywalki, prysznice) na korytarzu; kolacja we własnym zakresie;  do dyspozycji aneks kuchenny wyposażony w  komplet naczyń: sztućce, talerze, szklanki, czajniki elektryczne, lodówkę itp.;

- hotel z wyżywieniem: pokoje wieloosobowe z umywalką  (węzły sanitarne z toaletami i prysznicami  na korytarzu) + obiadokolacja (zupa, II danie, kompot) + śniadanie na drugi dzień;

- hotel z wyżywieniem: pokoje 3-4 - osobowe z łazienką + obiadokolacja (zupa, II danie, kompot) + śniadanie na drugi dzień;

- pensjonat z wyżywieniem: pokoje 2-4-osobowe z łazienką + obiadokolacja (zupa, II danie, kompot) + śniadanie na drugi dzień;

- schronisko młodzieżowe z wyżywieniem: pokoje 2,3,4,7-osobowe w większości z łazienką + obiadokolacja (zupa, II danie, kompot) + śniadanie na drugi dzień. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie we własnym zakresie (schronisko młodzieżowe bez wyżywienia ) lub śniadanie w cenie w innych opcjach zakwaterowania. Spotkanie z przewodnikiem na trasie.

Spacer po Kielcach.

Pomnik dzika, który nazywa się "Kiełek"  (jedyny  taki pomnik w Polsce o wysokości 2,2 m i wadze 4,5 tony).

Park Miejski - leży w centrum miasta a jego początki sięgają  1804 r. 

Aleja Sław. Od 2005 r. w parkowej alei na postumentach ustawiano sukcesywnie popiersia „ludzi kultury XX wieku” wykonane z brązu, których obecnie jest  blisko 50.

Rynek Kielecki - wyznaczony w okresie średniowiecznej lokacji miasta. Zabudowa przy rynku pochodzi głównie z XIX i XX w.

Wzgórze Zamkowe (Katedralne) swoją nazwę wywodzi od wzniesionego tutaj Pałacu Biskupów Krakowskich, który bardzo często nazywany był zamkiem. Wśród zabudowań wzgórza jest także Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Obok kościoła, w płd.-zach. narożniku cmentarza katedralnego znajduje się mogiła Wojciecha Bartosza Głowackiego, bohatera spod Racławic, który zmarł w Kielcach w 1794 r. na skutek odniesionych ran.  Obecnie na wzgórzu ma swoje miejsce także instytucja o nazwie Wzgórze Zamkowe zajmująca się działalnością kulturalną oraz edukacyjną.

Kadzielnia - wapienne wzgórze z tzw. Skałką Geologów, wznoszącą się pośrodku nieczynnego kamieniołomu. Można tu zobaczyć m.in.: skamieniałości fauny morskiej, ciekawe struktury geologiczne i formy krasowe oraz stanowiska rzadkich roślin. Jest tu największe skupisko jaskiń na Kielecczyźnie (26). Skałka Geologów otoczona jest z trzech stron tzw. Szmaragdowym Jeziorem. W południowej części wyrobiska znajduje się amfiteatr. Z tarasu widokowego rozciąga się malownicza panorama miasta i okolic.

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Misją Ośrodka jest kształtowanie i upowszechnianie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz budzenie poczucia dumy z dokonań przeszłych pokoleń, dorobku cywilizacyjnego, gospodarczego i naukowego mieszkańców miasta i regionu. Zwiedzanie multimedialnej wystawy historycznej.

Fakultatywnie:  Kielce i … Wielka Gra!

Gra miejska „CK - Wielka Gra”* – innowacyjna forma zwiedzania miasta. Uczestnicy zostaną podzieleni na drużyny/patrole. Każda drużyna będzie miała swojego kapitana i otrzyma zestaw zadań do wykonania. Gra odbywać się będzie w centrum miasta: Rynek, ul. Sienkiewicza, Plac Artystów, Wzgórze Zamkowe. Wykonując kolejne zadania drużyny będą miały możliwość poznania historii i zabytków miasta. Na trasie gry  będą pojawiać się instruktorzy, którzy będą sprawdzać zadania oraz przekazywać kolejne wskazówki. Jest to świetna forma zabawy, integracji i zdobywania wiedzy o mieście.

Chęciny. Centrum Nauki Leonardo da Vinci.

Nowoczesne muzeum interaktywne. Wystawa „Świat Leonarda” ukazuje geniusz artysty, naukowca. Wystawa prezentuje takie zbiory mistrza jak: Kodeks o Lataniu – czyli studium nad lotem ptaków, Kodeks Atlantycki – czyli zestawienie koncepcji maszyn stworzonych przez Leonarda. Pierwsze piętro to raj dla ciekawskich miłośników fizyki – można wejść do

koła obrotowego, zobaczyć pokój Amesa, lej wodny, a także laserową harfę.

Zamek w Chęcinach – pięknie usytuowany na Górze Zamkowej (360 m n.p.m.) sprawia, iż nikt obok Chęcin nie może przejechać obojętnie. W czasach średniowiecza na zamku odbywały się zjazdy rycerstwa, zamek był również siedzibą starostów grodowych, a także rezydencją rodzin królewskich. Po bogatej i burzliwej historii możemy oglądać jego ruiny i wspominać jak ważną pełnił niegdyś funkcję. Zwiedzanie obejmuje: zamek, lochy, skarbiec, wejście na dwie baszty z punktami widokowymi, przymierzanie elementów zbroi rycerskich, zakuwanie w dyby, pokazy strzelania z armaty, hakownic i piszczela dla grup powyżej 30 osób, wystawę zdjęć zamku, wystawę broni drzewcowej z tarczami herbowymi, wykonywanie zdjęć w specjalnych fotościankach (Biała Dama i Rycerz).

Ostoja Dworska – Galeria Wsi Świętokrzyskiej – żywy pokaz ludowy. „W gościnie u chłopa świętokrzyskiego” – jedyna w województwie galeria ginących zawodów z ludowym pokazem Gospodarstwo prowadzone jest przez świętokrzyskiego gawędziarza. Przekonamy się sami jak niewiele „starych” profesji  przetrwało do naszych czasów. Zmierzymy się z cepem, czy miotłą czarownicy. Dla dziewczynek nauka latania na miotle, dla chłopców nauka obsługi cepa. Dla wszystkich – dojenie krowy… (sztucznej!!!). W cenie biletu wstępu: degustacja tradycyjnie wypiekanego chleba na zakwasie z masełkiem koperkowym a do popicia herbata leśna z gara.

Wyjazd w drogę powrotną.

W RAMACH CENY GWARANTUJEMY:

- transport autokarem z klimatyzacją i DVD; opłaty drogowe i parkingowe;

- zakwaterowanie i wyżywienie do wyboru:

schronisko młodzieżowe bez wyżywienia – 1 nocleg;

hotel z wyżywieniem (pokoje wieloosobowe bez łazienki) - 1 nocleg + 1 obiadokolacja + 1 śniadanie ;

hotel z wyżywieniem  (pokoje 3-4-osobowe z łazienką) - 1 nocleg +1 obiadokolacja + 1 śniadanie;

pensjonat z wyżywieniem (1 nocleg +1 obiadokolacja + 1 śniadanie);

schronisko młodzieżowe z wyżywieniem (1 nocleg +1 obiadokolacja + 1 śniadanie);

- bilety wstępu i opłaty: Sabat Krajno  (park linowy - trasa do wyboru - 1 przejście, Aleja Miniatur "Wonderful World", 2 filmy w Kinie 6D), Świętokrzyski Park Narodowy,  gra miejska i Centrum Leonardo Da Vinci w Kielcach, Zamek w Chęcinach, 

Ostoja Dworska w Leśnicy;

- usługi i opieka pilota na całej trasie;

- usługi  lokalnego przewodnika  (zgodnie z programem);

- ubezpieczenie: NNW-10 tys.zł., KL-4 tys. zł.

CENA** (1 uczestnik; co najmniej 40 uczniów):

zakwaterowanie i wyżywienie do wyboru:

schronisko młodzieżowe bez wyżywienia                                -  215  PLN

hotel z wyżywieniem (pokoje wieloosobowe bez łazienki)    -  250 PLN

hotel z wyżywieniem  (pokoje 3-4-osobowe z łazienką)         -  265 PLN

pensjonat z wyżywieniem                                                            -  270 PLN

schronisko młodzieżowe z wyżywieniem                                  -  260 PLN

3 opiekunów nieodpłatnie

*fakultatywnie:  Kielce i … Wielka Gra! – dopłata 20,00 zł./ 1 ucznia

**cena dotyczy wyjazdu z Zamościa; z innych miejscowości (+;-) koszty transportu

ORGANIZATOR:

ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL Biuro Turystyki Józef Grzesiuk
ul. St. Staszica 15
22 – 400 Zamość

tel./fax 84  530 10 60
tel. kom. 500 173 458
tel. Kom. 513 507 947

www.zamosc-roztocze.travel.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 

   

Galeria  

   

Katalogi wycieczek  

   

Aktualne wycieczki  

   

zoo-zamosc

muzeum zamojskie

arsenal

twierdza portal

nadszaniec

rpn

rpn

   
7431552
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tyg.
W tym miesiącu
W poprzednim mies.
Od początku
2482
1168
4929
7403240
61918
49168
7431552

Twój IP: 3.145.8.139
Data: 2024-11-27 20:55:15
   
© Biuro Turystyczne Zamość Roztocze Travel 22 – 400 Zamość, ul. St. Staszica 15 (południowa pierzeja Rynku Wielkiego) tel./fax 84 530 10 60