Wycieczki dla dorosłych - Krajowe

Weekend w Łodzi z teatrem (2 dni)

Dzień 1 - sobotapdf

godz. 5:00 - wyjazd z Zamościa do Łodzi;

ok. godz. 12:00 - przyjazd do Łodzi; spotkanie z licencjonowanym przewodnikiem; zwiedzanie  miasta:

Księży Młyn - w królestwie najbogatszego z łódzkich fabrykantów - „króla bawełny” Karola Scheiblera. Dowiemy się co to są famuły i jak wyglądało życie XIX -wiecznych robotników. Obejrzymy m.in. przędzalnię, budynek straży pożarnej, osiedle robotnicze, konsumy, Willę Herbsta (z zewnątrz), które stworzyły prawdziwie samowystarczalne „miasto w mieście”. Pospacerujemy uliczkami Księżego Młyna, gdzie czas jakby stanął w miejscu, rzucimy okiem na najstarszy z łódzkich parków - Park Źródliska oraz pałac samego Karola Scheiblera (z zewnątrz). W części pałacu do dziś znajduje się nietypowe Muzeum Kinematografii. Zobaczymy też Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona   Schillera -tzw. łódzką filmówkę. Odwiedzimy rektorat uczelni znajdujący się w pięknej pofabrykanckiej willi należącej w przeszłości do Oskara Kona. Tam, każdy uczestnik wycieczki będzie mógł usiąść na słynnych schodach prowadzących do szkolnej sali kinowej, niczym największe sławy polskiego kina, które tu właśnie zaczynały swoją karierę - Roman Polański, Krzysztof Zanussi, Jerzy Skolimowski,

Jan Machulski, Zbigniew Zamachowski czy Janusz Gajos.  W dalszej części wycieczki odwiedzimy jedyne w Polsce Centralne Muzeum Włókiennictwa z niezwykłymi ekspozycjami. Zobaczymy min. wystawę „Z modą przez XX wiek”, gdzie zaprezentowano przeszło 230 damskich i męskich strojów i akcesoriów począwszy od 1900 r.  po czasy współczesne, „Dawne zakłady Ludwika Geyera 1828 – 2001” - to ekspozycja poświęcona historii łódzkich fabryk włókienniczych na podstawie historii najstarszej i najdłużej działającej w Łodzi fabryki wyrobów bawełnianych. „Narzędzia i maszyny włókiennicze” to kolejna ciekawa ekspozycja, która prezentuje tajniki przędzalnictwa, tkactwa, dziewiarstwa i wykończalnictwa. Muzeum Włókiennictwa kryje w sobie także Skansen Miejskiej Architektury Drewnianej, urokliwy pomnik Szlaku Łodzi Bajkowej, czy nowoczesną multimedialną ekspozycję.

Przerwa na obiad** (opcja) w restauracji nieopodal Księżego Młyna.

Po przewie udamy się na najsłynniejszą z łódzkich ulic, by przespacerować się dawnym Traktem Piotrkowskim, czyli ul. Piotrkowską. To najdłuższy deptak w Polsce! Zobaczymy do dziś zachwycające urodą wielkie kamienice, dom urodzin Artura Rubinsteina, przysiądziemy na ławeczce z Tuwimem, uściśniemy rękę Misiowi Uszatkowi z Galerii Wielkich Łodzian.  Przespacerujemy się najpiękniejszym fragmentem ulicy, pomiędzy Pałacem Haincl`a a legendarnym Hotelem Grand, przed którym rozpościera się Łódzka Aleja Gwiazd.

Zakwaterowanie w hostelu lub w hotelu lub w czterogwiazdkowym hotelu przy ul. Piotrkowskiej. Obiadokolacja.  Spektakl w teatrze***.

Dzień 2 - niedziela

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od wizyty na największym w Europie Cmentarzu Żydowskim. Pospacerujemy po części cmentarza by poznać nieco kulturę i zwyczaje ponad 230 tys. Żydów, którzy mieszkali w Łodzi przed wojną i którzy wraz z Polakami, Niemcami i Rosjanami tworzyli wyjątkową atmosferę tego miasta, zwanego dziś „Miastem Czterech Kultur”. Następnie udamy się na Stację Radegast przy alei Pamięci Ofiar Litzmannstadt Getto, zbudowanej w okresie II wojny światowej, z której Niemcy wywozili łodzian narodowości żydowskiej do obozu Auschwitz-Birkenau i Chełmna nad Nerem. Podczas wycieczki zobaczymy także do Park Ocalałych, gdzie m.in. wdrapiemy się na Kopiec  Pamięci z Ławeczką J. Karskiego, zobaczymy drzewka ocalałych, budynek nowego Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, czy symboliczny pomnik Polaków Ratujących Żydów. Następnie przejedziemy, by poznać z bliska imperium Izraela Poznańskiego, zwane dziś Manufakturą. Poznamy legendy i anegdoty dotyczące życia tego najsłynniejszego z żydowskich fabrykantów. Obejrzymy zabytkowe budynki - bramę, przędzalnię, tkalnię, wykańczalnię, farbiarnię, elektrownię,  czy straż pożarną. Odwiedzimy także Pałac (wnętrza) samego Izraela Poznańskiego. Tam pospacerujemy po pełnych przepychu pałacowych wnętrzach i uzupełnimy wiedzę o historii miasta Łodzi i jego najwybitniejszych mieszkańcach – m.in. A. Rubinsteinie (największa ekspozycja pamiątek po artyście Polsce!), J. Tuwimie, W. Reymoncie.

Manufaktura to doskonałe miejsce by chwilę odetchnąć i zrobić przerwę na lunch – a także okazja spróbowania słynnej kuchni żydowskiej. To ogromny kompleks handlowo-rozrywkowy pełen sklepów, pubów, gdzie znajduje się dyskoteka, teatr, kino, kręgielnia, trzy muzea, ścianka wspinaczkowa, akwarium, eksperymentarium i wiele, wiele więcej – tu z pewnością każdy   znajdzie cos dla siebie. Czas na zakupy w Manufakturze.

Przerwa na obiad** (opcja) w restauracji na Rynku Starego Miasta.

Jednak Łódź to nie tylko miniona potęga włókiennicza. Podczas przemierzania łódzkich ulic, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, zobaczymy także kilka nowych, niezwykłych murali. Centrum miasta zmieniło się w największą w kraju i jedną z największych na świecie galerii sztuki ulicznej. Poznamy jedne z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk Street Artu, tj.: Os Gemos , Aryz, Kenor czy Inti. Ich obrazy zdobią budynki od Nowego Jorku przez Sao Paulo, Buenos Aires aż po Lizbonę i Berlin oraz światowe galerie i muzea.

ok. godz. 16:00 – zakończenie programu i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Zamościa ok. godz. 20:00.

_________________________________

W RAMACH CENY GWARANTUJEMY:

- transport busem (max. 19 os.) lub busem (29 os.) lub autokarem ( 40 os.); opłaty drogowe, parkingi;

Zakwaterowanie i wyżywienie:

hostel:

1 nocleg w pokojach modułowych  (1-;2-;3-;4-osobowych); jeden moduł składa się z  dwóch pokoi, małego aneksu kuchennego (lodówka, czajnik, zastawa) oraz łazienki; posiłki w restauracji w hostelu;

hotel:

1 nocleg w 2-; 3- osobowych pokojach z łazienką; posiłki w restauracji w hotelu;

nowoczesny i elegancki hotel****  przy ul. Piotrkowskiej:

1 nocleg w 2-osobowych klimatyzowanych, komfortowych pokojach wyposażonych w telefony z możliwością bezpośredniego połączenia, darmowy bezprzewodowy dostęp do Internetu, telewizory LCD, telewizję satelitarną, zestawy do przygotowania kawy i herbaty, minibary oraz sejfy przystosowane do przechowywania laptopa;  ekskluzywna obiadokolacja i śniadanie w eleganckiej restauracji w hotelu;

- 2 obiady** (opcja);

- bilety wstępu i opłaty: Muzeum Włókiennictwa, Cmentarz Żydowski,  Pałac Poznańskiego;

- opieka pilota na całej trasie;

- usługi licencjonowanego miejscowego przewodnika (2 dni);

- ubezpieczenie: NNW-10 tys.zł., KL-4 tys. zł.

___________________________________________________________________________

CENA* (1 uczestnik; autokar 40 os.):
hostel – 275 PLN
hotel  -  305 PLN
hotel**** -  415 PLN

CENA* (1 uczestnik; bus 29 os.):
 hostel – 295 PLN
hotel -  325 PLN
hotel**** -  435 PLN

CENA* (1 uczestnik; bus 19 os.):
hostel – 330 PLN
hotel - 365 PLN
hotel**** -  480 PLN

*cena dotyczy wyjazdu z Zamościa; z innych miejscowości (+;-) koszty transportu

**dopłata 35 PLN za 1 obiad

*** cena nie zawiera kosztu biletu wstępu do teatru

____________________________________________________________________________

ORGANIZATOR BEZPOŚREDNI:

ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL Biuro Turystyki Józef Grzesiuk

ul. St. Staszica 15
22 – 400 Zamość 

tel./fax 84  530 10 60
tel. kom. 500 173 458

www.zamosc-roztocze.travel.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Autorskie wycieczki Józefa Grzesiuka…sama przyjemność zwiedzania!

   

Galeria  

   

Katalogi wycieczek  

   

Aktualne wycieczki  

   

zoo-zamosc

muzeum zamojskie

arsenal

twierdza portal

nadszaniec

rpn

rpn

   
7422202
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tyg.
W tym miesiącu
W poprzednim mies.
Od początku
657
997
8962
7382924
52568
49168
7422202

Twój IP: 3.147.36.106
Data: 2024-11-24 02:10:57
   
© Biuro Turystyczne Zamość Roztocze Travel 22 – 400 Zamość, ul. St. Staszica 15 (południowa pierzeja Rynku Wielkiego) tel./fax 84 530 10 60