Wycieczki dla dorosłych - Krajowe

Zaurocz się Świętokrzyskiem (4 dni – all inclusive) - 15-18.06.2017

Dzień 1 (15.06.2017 – czwartek)

Godz. 6:45 – zbiórka uczestników na parkingu przy ul. Partyzantów w Zamościu (z innych miejscowości w uzgodnieniu z Zamawiającym).

Godz. 7:00 – wyjazd autokarem w kierunku Gór Świętokrzyskich.

Ok. godz. 10:30 - przyjazd do Opatowa. Spotkanie z licencjonowanym przewodnikiem.

Krzyżtopór. W Największej Rezydencji Magnackiej w Europie z poł. XVII w. Znajdują się tutaj ruiny największego i najbogatszego zamku – rezydencji z XVII w. Zamek Krzyżtopór wzniesiony został w 1644 r. przez wojewodę sandomierskiego Krzysztofa Ossolińskiego. Monumentalny zespół pałacowy wbudowany w pięcioboczną bastionową fortecę, wg legendy wzniesiony był na wzór kalendarza: posiadał tyle okien ile dni w roku, tyle pokoi ile tygodni, tyle sal ile miesięcy i 4 wieże będące symbolem 4 pór roku. Ponadto w ośmiobocznej wieży strop sali stanowiło egzotyczne akwarium z egzotycznymi rybami…

Kurozwęki. W Krainie świętokrzyskich bizonów.

Pałac Popielów z XIV w., kilkakrotnie przebudowywany a obecnie pięknie odrestaurowany: sala balowa, salony, taras widokowy, krużganki i XVIII-wieczna kaplica, małe muzeum gromadzące skarby i pamiątki rodu Popielów a także dziedziniec i "lochy pełne tajemnic". Oranżeria i herbaciarnia. Wokół pałacu jest stary park w stylu angielskim. Na terenach przypałacowych czeka na Państwa wyjątkowe przeżycie – safari bizon. Podróżując westernowym wozem "safari-bizon" zobaczycie Państwo bizony (całe stado liczy 80 osobników) w naturalnych warunkach, a jednocześnie w historycznym otoczeniu. Czas wolny na kawę.

Szydłów. Polskie Carcassone.

Szydłów zyskał miano "polskiego Carcassonne" dzięki zachowanemu do czasów współczesnych XIV-wiecznemu układowi urbanistycznemu zawierającemu wiele elementów, tak architektonicznych jak i przestrzennych średniowiecznego miasta: mury obronne wraz z Bramą Krakowską, zespół zamkowy, kościół farny pw. św. Władysława, kościół pw. Wszystkich Świętych, synagoga. Spacer po mieście (bez wejść do obiektów).

Zakwaterowanie w pensjonacie agroturystycznym, położonym na 5-hektarowym, w całości ogrodzonym, zalesionym terenie, gdzie goście mogą bezpiecznie i miło spędzać czas, korzystając z różnych form wypoczynku. Obiadokolacja*. Wypoczynek**. Nocleg.

Fakultatywnie: obiadokolacja integracyjna przy muzyce mechanicznej do tańca. Nocleg.

Dzień 2 (16.06.2017 – piątek)

Śniadanie.

Góry, góry. Ach te Łysogóry…

Świętokrzyski Park Narodowy (Święta Katarzyna, źródełko Św. Franciszka, kapliczka Żeromskiego). Woda ze źródełka

Św. Franciszka nigdy nie zamarza, a Ci co jej się napiją wywiozą z Gór Świętokrzyskich zdrowie oraz szczęście…

Wjazd wozami konnymi (tam i z powrotem) na Święty Krzyż. Sanktuarium świętokrzyskie jest najstarszym sanktuarium w Polsce. Założone w 1006 r. przez Bolesława Chrobrego. Znane jest z przechowywanych relikwii krzyża świętego, sprowadzonych tutaj wraz z zakonem benedyktynów w XIII w. Zwiedzimy kościół Św. Trójcy z relikwiami i cennymi obrazami Franciszka Smuglewicza, krypty w których spoczywa największy pogromca Kozaków – Jeremi Wiśniowiecki oraz wejdziemy

na platformę widokową z unikatową atrakcją przyrodniczą – gołoborzami. Czas wolny na kawę.

Powrót do miejsca zakwaterowania. Wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3 (17.06.2017 – sobota)

Śniadanie. Cały dzień przeznaczony na wypoczynek na terenie gospodarstwa agroturystycznego. Na życzenie wyjazd nad pobliskie Jezioro Chańcza (wędkowanie, spacery, możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętu pływającego, bazy gastronomicznej a przy sprzyjającej pogodzie - kąpiel i plażowanie).

Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 (18.06.2017 – niedziela)

8:00. Śniadanie. Wykwaterowanie. Godz. 8:45.Przejazd do Kałkowa- Godowa, położonego pomiędzy Ostrowcem Świętokrzyskim a Starachowicami.

Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej, Bolesnej Królowej Polski, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie – Godowie. Sanktuarium należy do najmłodszych tego typu miejsc na terenie województwa świętokrzyskiego. Powstało w latach 80. XX wieku jako wotum dziękczynne za ocalenie Narodu Polskiego od ateizmu.

Możliwość uczestniczenia we mszy Świętej.

Ćmielów. Żywe Muzeum Porcelany. Zwiedzanie Muzeum z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy jak ręcznie powstaje porcelana ... Zapoznamy się z procesem produkcji porcelany, obejrzymy współczesną kolekcję ćmielowskiej porcelany figuralnej i film. Po zakończeniu zwiedzania, każdy będzie miał możliwość obejrzenia na salonie firmowym wszystkich produkowanych przez fabrykę wyrobów oraz robienia zakupów. W kawiarni "Leżąca Kotka" można wypić „najdroższą kawę świata” serwowaną w luksusowej porcelanie.

Obiad w restauracji w Opatowie.

Ok. godz. 16:00 – zakończenie programu, wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Zamościa ok. godz. 19:30.

CENA ZAWIERA:

Transport autokarem z klimatyzacją, DVD i barkiem (kawa+ herbata w cenie), opłaty parkingowe;

3 noclegi w pensjonacie agroturystycznym w pokojach 2-,3-, 4 –osobowy z łazienkami;

3 śniadania, 3 obiadokolacje;

1 obiad w ostatnim dniu;

Bilety wstępu i opłaty: zamek Krzyżtopór w Ujeździe, Kurozwęki (pakiet): wstęp na teren zespołu + pałac + lochy + "safari bizon" z lokalnym przewodnikiem, wstęp na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego, przejazd (tam i z powrotem) wozami konnymi na Święty Krzyż, krypty na Świętym Krzyżu, Ćmielów: Żywe Muzeum Porcelany (pakiet srebrny);

Usługi licencjonowanego przewodnika (3 dni);

Opieka pilota na całe trasie;

Ubezpieczenie: NNW-10 tys.zł., KL-4 tys. zł.

CENA NIE ZAWIERA:

Fakultatywnej obiadokolacji integracyjnej przy muzyce mechanicznej – dopłata – 50 PLN.

CENA*** (1 uczestnik; grupa – 40 os.): 595 PLN

*zupa, drugie danie, zestaw surówek, deser, napój

**nieodpłatnie: gra w piłkę nożną, gra w piłkę plażową, spacery, grzybobranie; odpłatnie: paintball w prawdziwej scenerii frontu wojennego (liczne okopy, górki, koryta rzeki, las), gra w disc golf

***cena z Zamościa; z innych miejscowości z uwzględnieniem różnicy kosztów transportu

ORGANIZATOR BEZPOŚREDNI:

ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL Biuro Turystyki Józef Grzesiuk

ul. St. Staszica 15
22 – 400 Zamość

tel./fax 84 530 10 60
tel. kom. 500 173 458

www.zamosc-roztocze.travel.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 9221574164
REGON 951176139
PKO Bank Polski S.A. 28 1020 5356 0000 1902 0157 9473

Autorskie wycieczki Józefa Grzesiuka…sama przyjemność zwiedzania

   

Galeria  

   

Katalogi wycieczek  

   

Aktualne wycieczki  

   

zoo-zamosc

muzeum zamojskie

arsenal

twierdza portal

nadszaniec

rpn

rpn

   
7098650
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tyg.
W tym miesiącu
W poprzednim mies.
Od początku
849
2473
16773
7049791
59876
76276
7098650

Twój IP: 3.92.91.54
Data: 2024-07-21 09:21:30
   
© Biuro Turystyczne Zamość Roztocze Travel 22 – 400 Zamość, ul. St. Staszica 15 (południowa pierzeja Rynku Wielkiego) tel./fax 84 530 10 60