Szlaki Piesze
Szlak łącznikowy Bełżec - Narol
Szlak łącznikowy – Czerwony (13km):
BEŁŻEC stacja PKP-Brzeziny- NAROL
Wycieczkę rozpoczynamy na stacji PKP i idziemy wspólnie ze szlakiem czerwonym WOLNOŚCIOWYM w kierunku południowo-zachodnim przez część Bełżca – Zamulisko.
W Bełżcu warto zwiedzić monumentalny pomnik-muzeum ofiar nazizmu, otwarty w 2004 roku, a także dawną cerkiew grecko-katolicką z XVIII wieku, kościół parafialny neogotycki z początku XX wieku, oraz pomnik przyrody-imponujący wielkością jałowiec pospolity o wysokości ponad 7,5 metra.
Za ostatnimi zabudowaniami Bełżca szosa skręca na południe, szlaki wchodzą w mało uczęszczaną leśną ścieżkę prowadzącą na zachód. Idziemy malowniczym dość płytkim wąwozem przez las Szczety. Przy końcu wąwozu wychodzimy na skraj lasu i pól utrzymując dotychczasowy kierunek marszu. Przekraczamy szosę asfaltową obok przydrożnej figury i ponownie wchodzimy do wąwozu i zabudowań wioski Brzeziny .
Tutaj szlaki rozchodzą się i nasz szlak czarny skręca w prawo idziemy do końca wsi zgodnie z czarnym oznakowaniem w kierunku Narola (powiat lubaczowski, województwo podkarpackie).
W Narolu warto obejrzeć; pałac Łosiów z XVIII wieku, zniszczony pod koniec II wojny światowej i obecnie odbudowywany, z pozostałościami ogrodu włoskiego, kaplicę dworską (blisko stacji benzynowej),Kościół parafialny z końca XVIII wieku, ratusz miejski, figurę św. Floriana z 1800 roku, kapliczkę z figurą św. Jana Nepomucena.
(Źródło: Strona internetowa Powiatu Tomaszowskiego www.powiat-tomaszowski.com.pl).