Artykuły

Białoruś (bez wiz) – Pojezierze Augustowskie (4 dni –all inclusive) - 30.04-02.05.2017

pdfDzień 1 (29.04.2017 - sobota)

Godz. 1:30 - podstawienie autokaru na parking przy ul. Partyzantów w Zamościu (z innych miejscowości u uzgodnieniu z Zamawiającym). Godz. 2:00 - wyjazd w kierunku Białorusi. Przekroczenie granicy polsko-białoruskiej (Kuźnica – Bruzgi).

Ok. godz. 14:00 (czasu lokalnego) - przyjazd do Grodna, przepięknego miasta położonego na nadniemeńskiej skarpie.

Zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu w Grodnie.

Zwiedzanie Grodna z lokalnym przewodnikiem w j. polskim (ok. 3 godz.).

Cerkiew św. Borysa i Gleba na Kołoży z XII w., położona na wysokim brzegu Niemna, jest jednym z pięciu w całości lub częściowo zachowanych obiektów architektury okresu przed mongolskiego na Białorusi. Wraz z kompleksem zabytków Góry Zamkowej posiada status Rezerwatu Historyczno – Architektonicznego.

Grodno jest wyjątkowym miastem, w którym mieszkali książęta litewscy i polscy królowie. Tylko tutaj można znaleźć obok siebie dwa zamki, położone na sąsiednich wzgórzach. Właśnie tu zaczęła się historia miasta. W miejscu, gdzie dziś stoi Stary Zamek z XIV w. najpierw był warowny gród. W l. 1734-1751 obok powstał Nowy Zamek.

Kościół Farny (Bazylika katedralna św. Franciszka Ksawerego) i klasztor zajmowały kiedyś cały blok w sercu Grodna, a przy tym kościół był najbogatszy w całej Rzeczypospolitej. Kompleks obejmował kolegium, aptekę, bibliotekę i wiele budynków gospodarczych. Wysokość kościoła wynosi ok. 50 metrów, czyniąc go dominantą tego rejonu miasta. Fary w centrum nie sposób nie zauważyć, tak jak Wieży Eiffla w Paryżu – widocznej zewsząd.

"Horodnica" jest pomnikem urbanistyki z II poł. XVIII w., zbudowanym w l. 1765-85 na ówczesnych przedmieściach Grodna z inicjatywy A. Tyzenhauza w celu stworzenia centrum kulturalno - przemysłowego. Obejmuje ona 85 różnych budynków skupionych wokół placów, ulic i zaułków.

Obiadokolacja w restauracji w mieście. Czas wolny. Nocleg.

Fakultatywnie: uroczysta kolacja* przy muzyce mechanicznej do tańca w restauracji w mieście. Nocleg.

Dzień 2 (30.04.2017 - niedziela)

Śniadanie. Zwiedzanie Grodna (c.d.).

Dom - Muzeum Elizy Orzeszkowej (wnętrze), w którym pisarka mieszkała od jesieni 1895 r. aż do śmierci w 1910 r.

Kircha Luterańska to jedyny kościół w mieście, znajdujący się we władaniu społeczności ewangelicko-luterańskiej. Współczesna społeczność luterańska w Grodnie wznowiła swoją działalność w 1993 r. Dziś ma około stu członków. Sam O początku modlitwy w kościele oznajmia stary dzwon. Zaszczytną misję wypełnia dziedziczny dzwonnik, którego dziadek także wchodził po tych samych stromych schodach dzwonnicy.

Sobór Pokrowski został zbudowany w l. 1905-1915 na cześć żołnierzy miejscowego garnizonu, który zginęli w wojnie rosyjsko-japońskiej w l. 1904-1905.

Cmentarz katolicki i polski cmentarz wojskowy. Odwiedziny grobu E. Orzeszkowej.

Rejs statkiem pasażerskim po rzece Niemen (ok. 1 godz.).

Czas wolny na zakupy.

Wyjazd do kraju. Przekroczenie granicy państwa (Bruzgi - Kuźnica).

Zakwaterowanie w zajeździe w Sokółce. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień (01.05.2017 - poniedziałek)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Godz. 8:45 – wyjazd autokarem do Augustowa.

Ok. godz. 10:15 - przyjazd do Augustowa do Portu Żeglugi Augustowskiej.

Godz. 10:40 – 12:00 - rejs statkiem pasażerskim Kanałem Augustowskim na trasie: Port Augustów- Rzeka Netta - Jezioro Necko - Rzeka Klonownica (najkrótsza żeglowna rzeka w Polsce) - Jezioro Białe - Śluza w Przewięzi (różnica poziomów - 0,86 m) - Jezioro Studzieniczne. Z pokładu statku będziemy podziwiać piękną przyrodę w jej nienaruszonym stanie, m.in.: jezioro Białe o rzadko spotykanej jasnozielonej barwie, którego nazwa wywodzi się od niezliczonej ilości białego ptactwa wodnego osiadłego na brzegach i unoszącego się nad taflą jeziora. Płynąc po jeziorze Studzienicznym, statek zawija do miejscowości Studzieniczna, malowniczo położonej na półwyspie, miejsca kultu religijnego. Sanktuarium w Studzienicznej odwiedził w 1999 r. papież

Jan Paweł II. Krótkie (do 15 min.) indywidualne zwiedzanie Sanktuarium.

Godz. 12:15 – wyjazd autokarem do miejscowości Płociczno – Tartak.

Godz. 13:00 – ok. 15:30 - przejazd zabytkową Wigierską Koleją Wąskotorową na trasie: Płociczno - Tartak - Krusznik - Płociczno - Tartak (ok. 20 km - tam i z powrotem), która biegnie wzdłuż południowego brzegu jeziora Wigry przez obszar Puszczy Augustowskiej i Wigierskiego Parku Narodowego. Kolejka została wpisana w 1991 r. do rejestru zabytków jako cenny wytwór techniki i jako jedna z najdłużej funkcjonujących kolejek leśnych w Polsce. Po drodze pociąg będzie się zatrzymywał na przystankach widokowych, z których turyści będą podziwiali m.in.: panoramę Jeziora Wigry z największymi w Polsce wyspami jeziornymi: Ordów i Ostrów. Po powrocie z przejażdżki - krótkie zwiedzanie Muzeum Kolejki w Płocicznie - Tartaku, gdzie zgromadzono szereg pamiątek związanych z historią i techniką kolejnictwa wąskotorowego.

Fakultatywnie: w czasie przejazdu Wigierską Koleją Wąskotorową posiłek regionalny** do wyboru: Kartacze z zasmażką i surówką, herbata lub kompot albo Poczęstunek regionalny nawiedzony "Duchem Puszczy " (smalczyk, pieczywo razowe, ogórki kiszone i coś jeszcze...) + serwis kawa/herbata.

Godz. 15:45 – wyjazd autokarem do miejscowości Wigry.

Godz. 16:15 -17:15 - zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem Pokamedulskiego Klasztoru, malowniczo położonego na wzgórzu nad jeziorem Wigry, którego budowę rozpoczęto w 1694 r. Zobaczymy m.in.: Muzeum Jana Pawła II, który gościł tu w dniach od 8 do 10 czerwca 1999 r. (Kaplica Papieska, Apartamenty Papieskie), katakumby kamedulskie w podziemiach kościoła z niszami ze szczątkami zmarłych ojców kamedułów oraz grobowcem biskupa wigierskiego Michała Karpowicza,

Wieżę Widokową oraz wystawy (m.in. „Karol Wojtyła na turystycznym szlaku”). Spacer po Ogrodach Klasztornych.

Ok. godz. 17:45 - wyjazd do Augustowa.

Ok. godz. 18:30 - zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym w Augustowie przepięknie położonym nad brzegiem rzeki Netta, ok. 300 m od Portu Żeglugi Augustowskiej. Obiadokolacja. Nocleg.

Fakultatywnie: uroczysta kolacja*** przy muzyce mechanicznej do tańca. Nocleg.

4 dzień (02.05.2017 - wtorek)

Śniadanie. Czas wolny w Augustowie.

Godz. 11:00 – wyjazd w drogę powrotną. Po drodze dłuższy postój na obiad (turyści płacą sami).

Przyjazd do Zamościa ok. godz. 20:00.

CENA ZAWIERA:

Transport autokarem z klimatyzacją i DVD i barkiem (kawa/herbata - gratis); opłaty drogowe; opłaty parkingowe;

Wszelkie formalności i koszty związane bezwizowym przekroczeniem granicy białoruskiej;

Noclegi i wyżywienie:

1 nocleg w trzygwiazdkowym hotelu w Grodnie w pokojach 2- os. z łazienką,

1 nocleg w zajeździe w Sokółce w pokojach 2-, 3-, 4 os. lub 4-os. typu studio z łazienką,

1 nocleg w ośrodku wypoczynkowym w Augustowie w budynku B w pokojach 2- os. z łazienką oraz w domkach letniskowych w pokojach 2-, 3-os. z łazienką;

3 śniadania serwowane, 3 obiadokolacje dwudaniowe z napojem;

Program turystyczny;

Obligatoryjny pakiet niezbędny do realizacji programu turystycznego:

Rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów:

Białoruś: Dom - Muzeum Elizy Orzeszkowej, rejs statkiem po Niemnie;
Polska: rejs statkiem po Kanale Augustowskim (ok. 1 godz. 20 min.), przejazd Wigierską Koleją Wąskotorową (ok. 2 godz. 30 min.) + karta wstępu na teren Wigierskiego Parku Narodowego, Klasztor Pokamedulski w Wigrach + miejscowy przewodnik;

Usługi lokalnego przewodnika w języku polskim w Grodnie zgodnie z programem;

Zestaw słuchawkowy Tour Guide;

Opieka polskiego pilota;

Ubezpieczenie na Białorusi (2 dni): SIGNAL IDUNA Polska TU S.A: koszty leczenia (KL) - 10 tys. EUR; następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) – 15 tys. PLN; odpowiedzialność cywilna (OC) – 30 tys. EUR; bagaż podróżny (BP) – 1tys. PLN;

Ubezpieczenie w Polsce (2 dni): NNW-10 tys. zł., KL-4 tys. zł.

CENA NIE ZAWIERA:

Fakultatywnej uroczystej kolacji* przy muzyce mechanicznej do tańca w restauracji w Grodnie - dopłata 80 PLN/1 os.,

Fakultatywnego posiłku regionalnego** w czasie przejazdu Wigierską Koleją Wąskotorową:                                         dopłata 20 PLN/1 posiłek/1 os.,

Fakultatywnej uroczystej kolacji*** przy muzyce mechanicznej do tańca (DJ) w restauracji w ośrodku wypoczynkowym w Augustowie- dopłata 75 PLN/1 os.

 

UWAGI:

Przekroczenie granicy polsko – białoruskiej na podstawie ważnego paszportu co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Białorusi z koniecznie co najmniej dwiema czystymi stronami;

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA (1 uczestnik; grupa 45 os.): 750 PLN

CENA (1 uczestnik; grupa 40 os.): 780 PLN

Cena wycieczki z Zamościa. Z innych miejscowości z uwzględnieniem różnicy kosztów transportu.

ORGANIZATOR BEZPOŚREDNI:

ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL Biuro Turystyki Józef Grzesiuk

ul. St. Staszica 15
22 – 400 Zamość

tel./fax 84 530 10 60
tel. kom. 500 173 458  

www.zamosc-roztocze.travel.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Autorskie wycieczki Józefa Grzesiuka…sama przyjemność zwiedzania!

   

Galeria  

   

Katalogi wycieczek  

   

Aktualne wycieczki  

   

zoo-zamosc

muzeum zamojskie

arsenal

twierdza portal

nadszaniec

rpn

rpn

   
7098710
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tyg.
W tym miesiącu
W poprzednim mies.
Od początku
909
2473
16833
7049791
59936
76276
7098710

Twój IP: 3.92.91.54
Data: 2024-07-21 09:39:09
   
© Biuro Turystyczne Zamość Roztocze Travel 22 – 400 Zamość, ul. St. Staszica 15 (południowa pierzeja Rynku Wielkiego) tel./fax 84 530 10 60