Wycieczki dla dorosłych zagranica - Ukraina (Lwów)

Lwów - Złota Podkowa - Żółkiew (15-18.06.2017)

Cena bez transportu (dojazd własnym autokarem do Zamościa)

Dzień 1 (15.06.2017 – czwartek)

Godz. 11:00 - przyjazd własnym autokarem do Zamościa. Spotkanie z pilotem-przewodnikiem.

Wyjazd w kierunku Ukrainy. Przekroczenie granicy polsko- ukraińskiej (Hrebenne – Rawa Ruska).

Ok. godz. 17:30 (czasu lokalnego) - przyjazd do Lwowa.

Zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu we Lwowie. Obiadokolacja. Wieczorny spacer z pilotem po Starówce. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 2 (16.06.2017 – piątek)

Śniadanie. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem w języku polskim. Na początku zwiedzimy Cmentarz Łyczakowski, będący najstarszą zabytkową nekropolią Lwowa, założoną w 1786 r. i miejscem pochówku wielu zasłużonych dla Polski ludzi kultury, nauki i polityki. Potem przejdziemy na Cmentarz Obrońców Lwowa, często nazywany Cmentarzem Orląt, na którym znajdują się mogiły uczestników obrony Lwowa i Małopolski Wschodniej, poległych w l. 1918 -1920 lub zmarłych w latach późniejszych. Następnie czeka nas panoramiczny przejazd, w czasie którego zobaczymy znane zabytkowe obiekty takie jak m.in.: kościół św. Elżbiety, stacja kolejowa Lwów Główny, Archikatedralny Sobór św. Jura (katedra grekokatolicka - wnętrze), Politechnika i Uniwersytet .

Spacer na Wysoki Zamek, czyli wzgórze górujące nad miastem (398 m n.p.m.), gdzie w II poł. XIV król Kazimierz III Wielki wzniósł murowany gotycki zamek, który został zniszczony w 1704 r. i rozebrany w roku 1772.

Na wzgórzu w latach 1869–1890 usypano Kopiec Unii Lubelskiej, na którym znajduje się punkt widokowy.

Spacer po Starym Mieście, w 1998 r. wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO: kościół Bożego Ciała (wnętrze) i klasztor Dominikanów (obecnie cerkiew grekokatolicka) – jeden z najwspanialszych barokowych zabytków Lwowa, katedra ormiańska p.w. Wniebowzięcia NMP (wnętrze), eklektyczny Teatr Opery i Baletu – Opera (wnętrze), Prospekt Swobody (Wały Hetmańskie), Pomnik Adama Mickiewicza wzniesiony w l. 1902-1904, reprezentacyjny Hotel George z przełomu XIX i XX w., gotycka Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcia NMP (katedra łacińska - wnętrze), Kaplica Boimów (wnętrze z lokalnym przewodnikiem) - manierystyczna grobowa kaplica lwowskiej rodziny kupieckiej Boimów, Rynek z Ratuszem i kamienicami. Czas wolny. Powrót do hotelu. Uroczysta obiadokolacja* integracyjna z oprawą muzyczną. Nocleg.

Dzień 3 (17.06.2017 – sobota)

Śniadanie. Godz. 8:30 - wycieczka do Złotej Podkowy, czyli trzech dawnych magnackich rezydencji: Złoczów, Podhorce i Olesko, położonych w odległości kilkudziesięciu kilometrów na wschód od Lwowa.

Przejazd do Złoczowa.

Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem Zamku Sobieskich otoczonego potężnymi kamiennymi wałami, będącego jednym z nielicznych zachowanych dotąd XVII-wiecznych założeń obronnych w Europie, któremu udało się przywrócić dawny wygląd. Dobra złoczowskie należały do Marka Sobieskiego, dziadka króla Jana. W latach 1634-36 Jakub Sobieski (ojciec przyszłego króla) ufortyfikował Złoczów, a w miejscu dawnej, drewnianej warowni postawił murowany zamek. W czasach króla Jana zamek służył rodzinie jako letnia rezydencja. Groźna z zewnątrz forteca w środku kryje…wykwintny zespół pałacowy: renesansowy pałac ze wspaniale urządzonymi wnętrzami, pięknymi meblami i dziełami sztuki oraz wytworny i lekki chiński pawilon z bogatymi zbiorami sztuki Wschodu. W dobrze utrzymanym parku alejki i posągi.

Przejazd do Podhorców.

Po drodze do pałacu Koniecpolskich czeka nas zwiedzanie z księdzem barokowego kościoła św. Józefa (obecnie cerkiew grekokatolicka), zbudowanego w latach 1752-1766 na wzór rzymskiej Bazyliki św. Piotra. We wnętrzu można obejrzeć słynne freski (1765-1766) Franciszka Smuglewicza - osiem medalionów w kopule przedstawiających patriarchów Starego Testamentu. Kościół jest obecnie restaurowany.

Podhorce były kiedyś jedną z najwspanialszych rezydencji magnackich na kresach dawnej Rzeczypospolitej. Imponującą rezydencję wybudował w latach 1635-40 Stanisław Koniecpolski. Po Koniecpolskich właścicielami pałacu byli kolejno Sobiescy, Rzewuscy i Sanguszkowie. Spacer wokół pałacu, będącego dziś w złym stanie technicznym. Największe wrażenie robi widok od strony dawnych ogrodów, które opadały tarasami ku równinie wołyńskiej.

Przejazd do Oleska.

Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem otoczonego parkiem oleskiego Zamku, uchodzącego za jeden z najpiękniejszych na Ukrainie. Na początku XVII w. został przebudowany z surowej twierdzy obronnej na pełną wdzięku rezydencję mieszkalną w stylu włoskiego renesansu. 17 sierpnia 1629 r. urodził się tu przyszły król Jan III Sobieski, który kupił zamek po wiktorii wiedeńskiej. Po śmierci króla Olesko było ulubionym miejscem pobytu królowej Marysieńki, która wiele starań włożyła w upiększenie zamkowych komnat. Po latach "wypieszczona" rezydencja przeszła w ręce rodziny Rzewuskich, potem stopniowo podupadała, żeby pod koniec XIX w. stać się kompletną ruiną. Dzisiaj, w pięknie odnowionych komnatach można zobaczyć m.in.: bogatą kolekcję przedmiotów dawnej sztuki użytkowej, galerię portretów sarmackich, obrazy batalistyczne, jak "Bitwa pod Wiedniem" i wiele innych cennych eksponatów.

Czas wolny na kawę, pyszny deser i lody w stylowej "średniowiecznej" restauracji znajdującej się w pałacowych piwnicach. Możliwość degustacji i zakupu nalewek* po promocyjnych cenach.

Ok. godz. 17:00 – wyjazd do Lwowa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 4 (18.06.2017 – niedziela)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny na zakupy.

Godz. 9:00 – wyjazd w kierunku przejścia granicznego. Po drodze zwiedzanie Żółkwi, miasta założonego w 1597 r. przez hetmana polnego koronnego Stanisława Żółkiewskiego. Zobaczymy: Kolegiatę św. Wawrzyńca (wnętrze) - dziś polski kościół wzniesiony w l.1606 – 1618 z fundacji St. Żółkiewskiego z grobowcami i nagrobkami Żółkiewskich i Sobieskich oraz zamek z l. 1594-1610, dawną siedzibę St. Żółkiewskiego i rodu Sobieskich.

Przekroczenie granicy. Przejazd przez Zamość do miejsca zamieszkania.

CENA ZAWIERA:

3 noclegi ze śniadaniami (bufet) w trzygwiazdkowym hotelu we Lwowie w 2- i 3-osobowych pokojach z łazienkami (ciepła woda dostępna całą dobę);

2 obiadokolacje dwudaniowe (zupa, danie główne, napój);

1 uroczysta obiadokolacja integracyjna z oprawą muzyczną (4 godz.) w hotelowej restauracji drugim dniu;

Program turystyczny;

Pilety wstępu:

Lwów: Cmentarz Łyczakowski, katedra ormiańska, Opera, katedra łacińska, Kaplica Boimów, Złota Podkowa: zamek w Złoczowie (pałac, pawilon chiński), cerkiew św. Józefa w Podhorcach (cegiełka), zamek w Olesku;

Usługi doświadczonego pilota – przewodnika;

Usługi przewodnika w języku polskim we Lwowie (drugi dzień);

Usługi lokalnych przewodników zgodnie z programem;

Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA Polska TU S.A: koszty leczenia (KL) - 10 tys. EUR; następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) - 15 tys. PLN; odpowiedzialność cywilna ( OC) – 30 tys. EUR; bagaż podróżny (BP) – 1 tys. PLN.

CENA (1 uczestnik; grupa 40 osób): 490 PLN

*Restauracja oferuje ponad 30 typów naturalnych nalewek własnej produkcji. Wśród nich gorzkie i słodkie, jak np.: Starka, czosnkówka, jagodówka, cytrynówka, śliwówka, miód pitny, orzech królewski. Większość z nich ma niesamowite właściwości lecznicze, będąc skutecznymi środkami dla poprawy trawienia, bezlitosnymi we zwalczaniu przeziębienia i innych chorób. Możliwość zakupu naturalnych dżemów, herbatek ziołowych i cukierków własnej produkcji.

DOPŁATY OPCJONALNE:

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 130 PLN

PASZPORT

Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Wizy nie są wymagane dla obywateli Polski i Unii Europejskiej.

UWAGI:

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

ORGANIZATOR BEZPOŚREDNI:

ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL Biuro Turystyki Józef Grzesiuk

ul. St. Staszica 15
22 – 400 Zamość

tel./fax 84 530 10 60
tel. kom. 500 173 458

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.zamosc-roztocze.travel.pl

Autorskie wycieczki Józefa Grzesiuka…sama przyjemność zwiedzania!

   

Galeria  

   

Katalogi wycieczek  

   

Aktualne wycieczki  

   

zoo-zamosc

muzeum zamojskie

arsenal

twierdza portal

nadszaniec

rpn

rpn

   
7098728
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tyg.
W tym miesiącu
W poprzednim mies.
Od początku
927
2473
16851
7049791
59954
76276
7098728

Twój IP: 3.92.91.54
Data: 2024-07-21 09:47:00
   
© Biuro Turystyczne Zamość Roztocze Travel 22 – 400 Zamość, ul. St. Staszica 15 (południowa pierzeja Rynku Wielkiego) tel./fax 84 530 10 60