Moskwa - 7 dni (all inclusive) 26.06-02.07.2017

Łotwa - Moskwa - Łotwapdf

Dzień 1 (26.06. 2017 – poniedziałek)

Godz. 0:30 - podstawienie autokaru na parking przy ul. Partyzantów w Zamościu (w innych miejscowościach w uzgodnieniu z Zamawiającym).

Godz. 1:00 – wyjazd w kierunku Łotwy. Ok. godz. 17:00 - przyjazd na nocleg tranzytowy na Łotwie. Zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu. Obiadokolacja**** w hotelowej restauracji.

Czas wolny.

Nocleg.

Dzień 2 (27.06. 2017 – wtorek)

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Godz. 7:00 - wyjazd w kierunku Moskwy. Przekroczenie granicy rosyjsko – łotewskiej. Ok. godz. 21:30 (czasu lokalnego) - przyjazd do Moskwy. Kolacja w hotelowej restauracji. Zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu w Moskwie. Nocleg.

Dzień 3 (28.06. 2017 – środa)

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem.

Wycieczka autokarowo - piesza "Moskwa - miasto o wielu obliczach"(z przystankami, spacerami i podziwianiem panoram miasta z punktów widokowych; obiekty z zewnątrz). Zwiedzanie Moskwy z profesjonalnym, polskojęzycznym przewodnikiem - to niepowtarzalna okazja, aby poznać stolicę Rosji w całym jej pięknie i różnorodności, nacieszyć się wspaniałymi widokami, dowiedzieć się wielu ciekawych faktów historycznych, i na zawsze zakochać się w tym mieście!

Przejedziecie znanymi nabrzeżami i ulicami historycznego miasta: Bulwarowym i Ogrodowym Pierściem (ros. Бульва́рное кольцо́, Садо́вое кольцо́) i Prospekcie Kutuzowa; zobaczycie Teatr Wielki i Maneż, stalinowskie wieżowce, Łuk Triumfalny, złote kopuły Soboru Chrystusa Zbawiciela, Łabędzi Staw pod murami Klasztoru Nowodziewiczego, Worobiowe Góry, budynek Uniwersytetu Moskiewskiego, stadion "Łużniki", nowoczesne drapacze chmur "Moskwa - City" i wiele innych.

Potem przejdziecie po słynnym bruku Placu Czerwonego. Plac Czerwony jest jednym z głównych obiektów dziedzictwa kulturowego Rosji, jej znakiem rozpoznawczym! Jest to centralny plac Moskwy, od którego liczy się odległości wszystkich dróg wychodzących z miasta. Przechodząc przez Plac Czerwony, zobaczycie wielobarwne kopuły Soboru Wasyla Błogosławionego, budynki Hal Targowych (GUM), Muzeum Historyczne, kamienne Mauzoleum i nekropolię w pobliżu ściany Kremla, gdzie pochowani są działacze państwowi okresu radzieckiego, będziecie się cieszyć majestatyczną panoramą starożytnego Kremla i będziecie się zachwycać słynnymi kurantami na Baszcie Spasskiej.

Obiad w restauracji (*FB) lub czas wolny (**HB).

Wycieczka po terytorium Moskiewskiego Kremla z przewodnikiem. Będzie można zobaczyć Plac Katedralny, średniowieczny zespół architektoniczny: cerkwie, dzwonnicę Iwana Wielkiego i wybitne dzieła rosyjskiej sztuki odlewniczej - "Car - Puszka" i "Car - Dzwon", a także unikalne wnętrza soborów: Zaśnięcia NMP (Uspieński ), św. Michała Archanioła i Zwiastowania.

Wycieczka do Zbrojowni Kremlowskiej (ros. Государственная Оружейная палата) z przewodnikiem. W Zbrojowni zbudowanej w poł. XIX w. można zobaczyć skarby tzw. Funduszu Diamentowego, ustanowionego przez Piotra I Wielkiego w 1719 r., w tym m.in.: książęce i carskie klejnoty (Wielka Korona Imperialna Rosji oraz Czapka Monomacha, tzw. Złota Czapka, czyli średniowieczne insygnium intronizacyjne), Jaja carskie – wspaniałe dzieła sztuki złotniczej, przypominające bogato zdobione jaja wielkanocne. W Zbrojowni zgromadzona została też wspaniała kolekcja sztuki użytkowej. Jednym z cenniejszych eksponatów tej kolekcji jest tron z kości słoniowej, wykonany dla Iwana IV Groźnego.

Rejs statkiem (ok. 1 godz.) wycieczkowym po rzece Moskwie w obrębie miasta. Czas wolny.

Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 4 (29.06. 2017 – czwartek)

Śniadanie.

Zwiedzanie Państwowej Galerii Trietiakowskiej z przewodnikiem - Muzeum Sztuki w Moskwie, założonego w 1856 r. przez kupca Pawła Trietjakowa, posiadającego jedną z największych na świecie kolekcji rosyjskiej sztuki plastycznej (ok. 2 godz.). Można tam m.in. zobaczyć obrazy słynnych malarzy: Repina, Shishkina, Vasnetsova, Levitana,Vrubela i Sierowa. Waszą uwagę przykuje rosyjskie malarstwo, rysunek, rzeźba, dzieła sztuki zdobniczo – użytkowej od XI do początku XX w.

Obiad w restauracji (*FB) lub czas wolny (**HB).

Wycieczka do Muzeum - Rezerwatu "Kolomenskoje" (ros. Коломенское) - dawnej rezydencji królewskiej. Muzeum leży niedaleko od centrum stolicy, na malowniczym brzegu rzeki Moskwy, zajmuje powierzchnię ponad 250 ha. Na terytorium rezydencji znajduje się około pięćdziesięciu zabytkowych i cennych obiektów architektonicznych, przyrodniczych i archeologicznych. Należą do nich m.in.: muzea, cerkwie, stare budynki, fundamenty dwóch pałaców, starożytne grodzisko w pobliżu historycznej wsi Djakovo – pozostałość najstarszego osadnictwa w okolicach obecnej Moskwy, sady jabłoniowe i dęby, których wiek wynosi więcej niż 500 lat, głazy niezwykłych kształtów i wiele innych. Wycieczka obejmuje spacer po tym niesamowitym, owianym legendami miejscu i wizytę w Pałacu cara Aleksieja Michajłowicza. Pałac, uważany za szczyt rosyjskiej architektury drewnianej, został w 2010 r. uroczyście otwarty po rekonstrukcji. Na zakończenie czeka Was obejrzenie (z zewnątrz) prawdziwego skarbu i arcydzieła architektury światowej - Cerkwi Wniebowstąpienia Pańskiego, zbudowanej z białego kamienia w l. 1528-32, pierwszej namiotowej świątyni w Rosji (Lista Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO).

Czas wolny. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 5 (30.06. 2017 – piątek)

Śniadanie.

Piesza wycieczka "Tajemnice i legendy Wystawy Osiągnięć Gospodarki Narodowej" (ros. ВДНХ). Wystawa to unikalny kompleks architektoniczno - parkowy grupujący 49 zabytków, w tym 45 o znaczeniu federalnym. Majestatyczne pawilony dawnych: Wszechzwiązkowej Wystawy Rolniczej - Wystawy Osiągnięć Gospodarki Narodowej ZSRR (ros. ВСХВ-ВДНХ СССР) stały się cennym symbolem narodowej szkoły architektury – radzieckiego stylu "Empire", neoklasycznego i modernistycznego. Podczas wycieczki będzie można poznać historię wystawy i zobaczyć słynne fontanny i pawilony. Dowiecie się, co jest przedstawione na łuku triumfalnym Wejścia Południowego, jak pojawiła się okrągła Kinopanorama, gdzie do tej pory przyjmują do organizacji pionierskiej, pomyślicie życzenie u "Szczęśliwej Rodziny", zobaczycie Zielony Teatr i największy pawilon "Kosmos" na Placu Przemysłowym. Powierzchnia wystawiennicza tego pawilonu wynosiła blisko 19 tys.m2, tj. siedem razy więcej niż powierzchnia Muzeum Puszkina. Aby zobaczyć wszystkie wystawy pawilonu, trzeba było przejść trasę o długości ponad 4 km. Średnica wewnętrznej kopuły wynosi 40 m, czyli jest praktycznie równa średnicy kopuły Bazyliki Świętego Piotra w Rzymie.

Obiad w restauracji (*FB) lub czas wolny (**HB).

Po obiedzie czeka nas niezwykła i jedyna taka atrakcja, którą możemy się cieszyć tylko w Moskwie! To wycieczka "Podziemne pałace Moskwy - Moskiewskie Metro", w czasie której poznamy interesujące fakty dotyczące jego budowy i historii a także zobaczymy najbardziej znane stacje, będące majestatycznymi "podziemnymi pałacami" Moskwy.

Wycieczka na taras widokowy jednego z drapaczy chmur "Moskwa - City". Przejazd super szybką windą – 7m/s na taras widokowy (58 piętro- ponad 230 m na Moskwą) na wieżowcu "Imperium", skąd roztacza się wspaniała panorama miasta.

Kolacja w hotelowej restauracji. Nocleg.

Dzień 6 (01.07. 2017 – sobota)

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Godz. 8:00 - wyjazd w kierunku Łotwy. Przekroczenie granicy rosyjsko – łotewskiej.

Ok. godz. 20:30 - przyjazd na nocleg tranzytowy na Łotwie. Zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu. Obiadokolacja****

w hotelowej restauracji. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 7 (02.07. 2017 – niedziela)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do stolicy Litwy. Krótki spacer po Wileńskiej Starówce. Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Zamościa w późnych godzinach nocnych.

CENA ZAWIERA:

Przejazd autokarem z klimatyzacją, DVD, WC i barkiem (nieodpłatnie kawa i herbata); opłaty drogowe i parkingowe;

Noclegi i wyżywienie (Rosja – 2 lub 3 posiłki dziennie, Łotwa – 2 posiłki dziennie):

6 noclegów w trzygwiazdkowych hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką (2 na Łotwie, 4 w Moskwie);

6 śniadań: 4 w Moskwie (szwedzki stół), 2 na Łotwie (szwedzki stół);

**HB: 2 obiadokolacje**** serwowane (Łotwa), 4 kolacje serwowane z herbatą (Moskwa);

*FB: dodatkowo 3 obiady serwowane w miejskich restauracjach w Moskwie (zupa, sałatka, danie główne z dodatkami, deser, kawa/herbata;

Bilety wstępu***: Moskiewski Kreml (Plac Katedralny - zwiedzanie z przewodnikiem), Zbrojownia Kremlowska - zwiedzanie z przewodnikiem), rejs statkiem po rzece Moskwa (ok. 1 godz.), Galeria Trietiakowska z przewodnikiem, Muzeum – Rezerwat "Kolomenskoje" (wstęp na teren + Pałac cara Aleksieja Michajłowicza z przewodnikiem), Moskiewskie Metro, taras widokowy "Moskwa - City";

Program turystyczny;

Zestawy słuchawkowe Tour Guide;

Usługi polskojęzycznego przewodnika zgodnie z programem;

Wszystkie formalności i wszystkie koszty związane z uzyskaniem wizy rosyjskiej;

Usługi i opieka pilota na całej trasie;

Ubezpieczenie Signal Iduna (sumy ubezpieczenia: KL 30 000 EUR, NNW 15 000 PLN, OC 30 000 PLN, bagaż 1 000 PLN);

Obligatoryjna opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

*FB - program z pełnym wyżywieniem w Rosji (śniadanie, obiad, kolacja)

**HB - program z wyżywieniem w Rosji (śniadanie, kolacja)

***inne obiekty wymienione w programie wycieczki - z zewnątrz

****zupa, danie główne, deser,napój/woda, kawa/herbata

CENA **HB (1 uczestnik; grupa 40 os.):   2540 PLN

CENA *FB (1 uczestnik; grupa 40 os.):       2750 PLN

Cena z Zamościa. Z innych miejscowości z uwzględnieniem różnicy kosztów transportu.

ORGANIZATOR BEZPOŚREDNI:

ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL Biuro Turystyki Józef Grzesiuk

ul. St. Staszica 15 22 - 400 Zamość
tel./fax 84 530 10 60 tel. kom. 500 173 458

www.zamosc-roztocze.travel.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Autorskie wycieczki Józefa Grzesiuka…sama przyjemność zwiedzania!

   

Galeria  

   

Katalogi wycieczek  

   

Aktualne wycieczki  

   

zoo-zamosc

muzeum zamojskie

arsenal

twierdza portal

nadszaniec

rpn

rpn

   
7098785
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tyg.
W tym miesiącu
W poprzednim mies.
Od początku
984
2473
16908
7049791
60011
76276
7098785

Twój IP: 3.92.91.54
Data: 2024-07-21 10:15:47
   
© Biuro Turystyczne Zamość Roztocze Travel 22 – 400 Zamość, ul. St. Staszica 15 (południowa pierzeja Rynku Wielkiego) tel./fax 84 530 10 60