Łotwa - Estonia - Finlandia - Litwa - (6 dni – all inclusive)

Dzień 1 (08.07.2017- sobota)

Godz. 3:30 - podstawienie autokaru na parking przy ul. Partyzantów w Zamościu ( w innych miejscowościach w uzgodnieniu z Zamawiającym). Godz. 4:00 - wyjazd na Łotwę.

Ok. godz. 18:00 - przyjazd do Rygi - stolicy Łotwy, położonej u ujścia rzeki Dźwiny do Bałtyku. Zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu w Rydze. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 2 (09.07.2017- niedziela)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu.

Godz. 9:00 – 12:30 - zwiedzanie Rygi z lokalnym przewodnikiem. Pomnik Wolności w centrum Rygi potocznie przez Łotyszów zwany "Mildą" - symbol niepodległości państwa, odsłonięty w 1935 r. Opera Narodowa i Park Bastejkalns z urokliwym kanałem przepływającym przez jego środek. Stare Miasto (obiekty z zewnątrz), należące do najpiękniejszych w krajach nadbałtyckich, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO, m.in.: mury obronne (Brama Szwedzka, zrekonstruowana czworoboczna brama Ramera tomis i jedyna oryginalna Baszta Prochowa z 1650 r.), Dom Bractwa Czarnogłowych, będący przepiękną budowlą z pocz. XVI w., Ratusz, gotycki kościół św. Jakuba z poł. XIII w., budynek Parlamentu (saeima), wzniesiony w 1867 r. w stylu florenckiego renesansu, kościół św. Piotra z pocz. XIII w., należący do największych budynków na Starówce, zespół kamieniczek tzw. "Trzej Bracia", z których jedna późnogotycka z XV w. jest najstarszym zachowanym budynkiem mieszkalnym w Rydze, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, czyli typowe budynki dla krajów nadbałtyckich wybudowane w poł. XIX w., w miejscu dawnych średniowiecznych gildii, Katedra Luterańska z XIII w. - największy średniowieczny kościół i jeden z najstarszych obiektów religijnych na Łotwie i we wszystkich krajach nadbałtyckich.

Rejs statkiem turystycznym po Dźwinie (ok. 1 godz.). Czas wolny.

Godz. 15:30 – wyjazd do Tallina - stolicy i największego miasta Estonii, leżącego na północnym wybrzeżu kraju, nad brzegiem Zatoki Fińskiej. Zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu w Tallinie. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 3 (10.07.2017- poniedziałek)

Śniadanie.

Godz. 10:00 – 15:00 – wycieczka pieszo – autokarowa z lokalnym przewodnikiem po Tallinie (obiekty z zewnątrz). Stare Miasto, składające się z dwóch części - Górnej i Dolnej, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Górne Miasto (Toompea): zamek (d. twierdza z XIII-XIV w.) – Plac Zamkowy, baszta Długi Hermann ("Pikk Hermann"), estoński Parlament „Rigikogu”, Sobór p.w. Aleksandra Newskiego, Katedra Luterańska p.w. NMP Dziewicy "Toomkirik" (wewnątrz), dwa tarasy widokowe, z których rozciąga się przepiękna panorama na Dolne Miasto, baszty, port i zatokę, ogród duńskiego króla, mury obronne oddzielające Górne i Dolne Miasto, baszta "Kiek in de Kök", Dziewicza Baszta "Neitsitorn", uliczki Długa Nóżka i Krótka Nóżka "Pikk jalg" i "Lühike jalg".

Dolne Miasto: Kościół św. Mikołaja "Niguliste", Plac Ratuszowy z Ratuszem, Apteka Magistracka - najstarsza nieprzerwalnie funkcjonująca apteka w Europie, kościół św. Ducha (wewnątrz), Muzeum Marcepanu, Kamieniczka Wielkiej Gildii, Kanuta, Olava, kamieniczka Bractwa Czarnogłowych, Kościół św. Olava (w XVI w. najwyższa budowla w Europie), kamieniczki kupieckie "Trzy Siostry", Brama Morska z basztą "Gruba Małgorzata" i tablicą upamiętniającą ucieczkę internowanego polskiego okrętu podwodnego ORP "Orzeł", bastiony, pomnik upamiętniający zatonięcie promu "Estonia", kościół rzymsko-katolicki p.w. św. Piotra i Pawła, w którym odbywają się nabożeństwa w j. polskim, romantyczna uliczka św. Katarzyny, z częściowo zachowanym klasztorem dominikańskim, mury obronne (możliwość wejścia w czasie wolnym), baszty (wrota i średniowieczna uliczka) Viru.

Zwiedzanie Tallina autokarem (obiekty z zewnątrz): Park Kadriorg z rezydencją Cara Piotra I Wielkiego, Kancelaria Prezydenta Estonii, Domek Cara Piotra I Wielkiego, Muzeum Sztuki "KUMU" (wkomponowane w ziemi, najnowocześniejsze w tej części Europy), Pole Pieśni z amfiteatrem, miejsce słynne z tzw. "śpiewającej rewolucji", klasztor św. Brygidy, przystań jachtowa (miasteczko olimpijskie) Pirita, miejsce regat na Olimpiadzie Moskwa 1980 - przepiękna panorama na zatokę, plażę i Stare Miasto, przejazd wzdłuż zatoki, pomnik "Rusałka" ku czci 177 marynarzy, którzy zatonęli wraz z rosyjskim pancernikiem „Rusałka”. Powrót na Starówkę. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 (11.07.2017 - wtorek)

W godz. porannych - wyjazd na terminal promowy. Zaokrętowanie na prom "Tallin - Helsinki". Przeprawa promem do Helsinek (ok. 2 godz.). Śniadanie na promie (bufet).

Godz. 10:00 – 16:00 - wycieczka autokarowo - piesza z lokalnym przewodnikiem po Helsinkach. Panoramiczny przejazd przez miasto: główna ulica, nosząca imię legendarnego dowódcy i prezydenta marszałka Mannerheimma, zobaczymy cmentarz Hietalahti z grobami prezydentów Kekkonena i Mannerheimma, przyjrzymy się organom pomnika Sybeliusa, zobaczymy z oddali stadion olimpijski i zrobimy zdjęcia pod pomnikiem Paavo Nurmiego, zobaczymy gmach Parlamentu i gmach Finlandia-talo, gdzie odbyła się konferencja KBWE w 1975 r., przejedziemy koło dworca kolejowego i gmachu Muzeum Sztuki "Ateneum" oraz Teatru Narodowego. Centrum miasta (obiekty z zewnątrz), m.in.: Plac Senacki (Senaatintori) z dominującą nad nim ogromną klasycystyczną katedrą luterańską i otaczającymi go innymi klasycystycznymi gmachami z XIX w. (Biblioteka Uniwersytecka, Uniwersytet Helsiński i Pałac Rządu), Rynek (Kauppatori) z przylegającymi do niego klasycystycznymi budynkami: Ratusza, Pałacu Prezydenckiego z końca XIX w. i Soboru Uspieńskiego, wzniesionego w 1868 r. w stylu bizantyjsko-słowiańskim. Kościół "wykuty w skale" (wewnątrz), mogący pomieścić do tysiąca osób, i którego dach wykonano z… 22 kilometrów miedzianej taśmy. Esplandi - główny deptak miasta z największym w Europie domem towarowym - Stockmann.

Obiad* (bufet). Czas wolny. Godz. 21:30 - zaokrętowanie na prom " Helsinki - Tallin". Przeprawa promem do Helsinek (ok. 2 godz. 30 min). Powrót do hotelu (po północy). Nocleg.

Dzień 5 (12.07.2017- środa)

Śniadanie. Przejazd do Wilna. Panoramiczny przejazd autokarem w pobliżu wileńskiej Starówki.

Zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu w Wilnie. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 6 (13.07.2017- czwartek)

Śniadanie. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem (wszystkie obiekty z zewnątrz), m.in.: Stare Miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, sobór św. Ducha, Plac Ratuszowy, Ratusz, Plac Katedralny, Katedra wileńska, budynek Uniwersytetu Wileńskiego, kościół św. Anny i pomnik Adama Mickiewicza), a także kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu i cmentarz Rossa.

Po południu wyjazd w kierunku granicy. Przyjazd do Zamościa w późnych godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA:

Transport autokarem z klimatyzacją, DVD i barkiem (kawa + herbata do dyspozycji uczestników); opłaty drogowe i parkingowe;

5 noclegów w trzygwiazdkowych hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką (w tym opłata miejscowa);

4 śniadania w hotelach + 1 śniadanie na promie (bufet) i 4 obiadokolacje serwowane dwudaniowe z napojem w hotelach + 1 obiad* (bufet) w restauracji w Helsinkach;

Program turystyczny;

Pakiet niezbędny do realizacji programu turystycznego:

Rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów: Ryga (rejs statkiem po Dźwinie – ok. 1 godz.), Tallin (Katedra Luterańska p.w. NMP Dziewicy "Toomkirik", kościół św. Ducha), Helsinki (kościół "wykuty w skale");

Przeprawa promem Tallin-Helsinki-Tallin;

Usługi lokalnych przewodników w języku polskim zgodnie z programem;

Zestaw słuchawkowy Tour Guide;

Opieka pilota;

Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA Polska TU S.A: koszty leczenia (KL) - 10 tys. EUR; następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) – 15 tys. PLN; odpowiedzialność cywilna ( OC) – 30 tys. EUR; bagaż podróżny (BP) – 1tys. PLN;

Obligatoryjna opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA** (1 uczestnik; grupa 40 os.) – 1640 PLN

*Bufet (przykład): zupa, sałatki-przystawki (8-10 do wyboru), 2 x drugie danie, np.: mięso lub ryba, ziemniaki lub ryż, zapiekane warzywa, zapiekanka makaronowa z łososiem, deser, woda, kawa, herbata (konsumpcja bez ograniczeń).

**Cena z Zamościa. Możliwe wyjazdy z każdej innej miejscowości z uwzględnieniem różnicy kosztów transportu.

Dopłaty opcjonalne: dopłata do pokoju 1-os. – 300 PLN

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

ORGANIZATOR BEZPOŚREDNI:

ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL Biuro Turystyki Józef Grzesiuk

ul. St. Staszica 15
22 – 400 Zamość

tel./fax 84 530 10 60
tel. kom. 500 173 458

www.zamosc-roztocze.travel.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Autorskie wycieczki Józefa Grzesiuka…sama przyjemność zwiedzania!

   

Galeria  

   

Katalogi wycieczek  

   

Aktualne wycieczki  

   

zoo-zamosc

muzeum zamojskie

arsenal

twierdza portal

nadszaniec

rpn

rpn

   
7096110
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tyg.
W tym miesiącu
W poprzednim mies.
Od początku
782
4408
14233
7049791
57336
76276
7096110

Twój IP: 100.26.176.111
Data: 2024-07-20 07:44:04
   
© Biuro Turystyczne Zamość Roztocze Travel 22 – 400 Zamość, ul. St. Staszica 15 (południowa pierzeja Rynku Wielkiego) tel./fax 84 530 10 60