Niesamowita Chorwacja (+Medziugorie - Mostar) - (8 dni - All inclusive) 26.06-03.07.2017

Dzień 1 (26.06.2017 – poniedziałek)

Godz. 0:30 – podstawienie autokaru na parking przy ul. Partyzantów w Zamościu (w innych miejscowościach w uzgodnieniu z Zamawiającym). Godz. 1:00 - wyjazd przez Słowację na Węgry. Ok. godz. 12:30 - przyjazd do Budapesztu.

Godz. 12:30 – 14:30 - wycieczka autokarowo - piesza z pilotem po Budapeszcie (wszystkie obiekty z zewnątrz): reprezentacyjna aleja Andrássy út, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (m.in. gmach Opery Narodowej, plac Oktagon) oraz zamykający ją Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia i Grobem Nieznanego Żołnierza, Zamek Vajdahunyad, klasycystyczna Bazylika św. Stefana, neogotycki Parlament z końca XIX i początku XX w. – symbol stolicy Węgier, Most Łańcuchowy, Baszta Rybacka, Kościół Macieja, Zamek Królewski, Góra Gellérta, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO (pomnik biskupa Gellerta, Cytadela, Pomnik Wolności), podziwianie wspaniałej panoramy miasta.

Godz. 14:30 – 16:00 – czas wolny.

Godz. 16:00 – wyjazd na nocleg tranzytowy na Węgrzech w pobliżu granicy z Chorwacją.

Ok. godz. 18:30 - zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu w pokojach 2-, 3-, 4-os. z łazienką. Obiadokolacja*. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 2 (27.06.2017 – wtorek)

Godz. 7:30 - 8:15 - śniadanie (bufet), wykwaterowanie.

Godz. 8:30 - wyjazd do Zagrzebia, stolicy Chorwacji.

Godz. 10:30 - 13:00 – spacer z pilotem po Starym Mieście (wszystkie obiekty z zewnątrz): przejazd z Dolnego do Górnego Miasta kolejką linową   (tzw. "Uspinjača"), będącą najstarszym środkiem transportu w mieście zbudowanym w 1888 r. (rodzaj wagonika służącego jako winda), wieża Lotrščak - element danych fortyfikacji, a dziś jeden z symboli miasta, prostokątny Trg sv. Marka, przy którym skupiają się najważniejsze budynki miasta: kościół św. Marka, którego dachówki układają się w kolorowy herb Chorwacji, Parlament - Zgromadzenie Narodowe (Sabor) oraz siedziba rządu i prezydenta (Vlada) a także Ratusz Miejski i siedziba Sądu Konstytucyjnego. Spacer z "góry" na "dół": Kamienna Brama z cudownym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem - jedyna zachowana spośród czterech bram pierwotnie wybudowanych wokół Starówki, Katedra - największa budowla sakralna

w kraju z neogotyckimi wieżami (108 m wys.), Dolne Miasto: Plac Bana Josipa Jelačića z legendarną fontanną "Manduševac".

Czas wolny w czasie zwiedzania.

Godz. 13:00 – wyjazd na Adriatyckie Wybrzeże Chorwacji.

Ok. godz. 18:30 - przyjazd Splitu, drugiego co do wielkości miasta Chorwacji (ok. 200 tys. mieszk.), portu nad Morzem Adriatyckim malowniczo położonego na niewielkim półwyspie. Zakwaterowanie w dwugwiazdkowym hotelu z dostępem do plaży (2 min. pieszo) w Splicie. Obiadokolacja**. Czas wolny. Nocleg.

Fakultatywnie: obiadokolacja all-inclusive light (bufet + dodatkowo w godz. 14:00 - 22:00: wino, piwo, napoje bezalkoholowe, kawa).

Dzień 3 (28.06.2017 – środa)

Śniadanie***. Po śniadaniu - zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem Splitu, którego główną atrakcją jest Stare Miasto położone w obrębie murów ogromnego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana (III w.n.e): Pałac Dioklecjana, mury obronne, Brązowa Brama, Katedra św. Dujama ze Skarbcem, Złota Brama, pomnik Grzegorza z Ninu, Kwartał Wenecki, Riva – nabrzeże palmowe. Pałac Dioklecjana wraz z zabytkowym centrum Splitu został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Czas wolny.

Po południu - przejazd (ok. 30 km w jedną stronę) do malowniczego, portowego miasta Trogiru, którego Starówka, położona w całości na wyspie, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem: Twierdza Kamerlengo z XV w., Brama Morska, Stary Port, Katedra św. Wawrzyńca, plac Jana Pawła II, Loggia Sądowa. Zakupy na słynnym trogirskim targu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja**. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 4 (29.06.2017 – czwartek)

Śniadanie***. Wyjazd w kierunku słynnych Wodospadów Krka (Park Narodowy "Krka"), położonych w środkowej Dalmacji, niedaleko miasta Szybenik. Park obejmuje środkowy i dolny bieg rzeki Krka, która tworzy tu wodospady (m.in. Roški Slap, Skradinski Buk), kaskady oraz bystrza. W centralnej części parku leży Jezioro Visovac, pośrodku którego na wyspie znajduje się klasztor Franciszkanów, założony w 1445 r. Spacer z pilotem po starym Skradinie. Rejs statkiem spacerowym do wodospadów (tam i z powrotem). Wizyta w skansenie. Spacer malowniczą trasą krajoznawczą wśród rozlewisk, jezior i wodospadów rzeki Krka. Uwaga! Dla chętnych możliwość kąpieli pod najpiękniejszym wodospadem - Skradinski Buk! W godzinach popołudniowych powrót do hotelu. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja**. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 5 (30.06.2017 – piątek)

Godz. 7:00 - śniadanie***. Godz. 7:45 - wyjazd do Dubrownika, zwanego "Perłą Chorwacji" - portu handlowego i pasażerskiego w Południowej Dalmacji, najchętniej odwiedzanego ośrodka turystycznego w Chorwacji, słynącego z zabytków, architektury, lokalnej kuchni i nocnego życia. Stare Miasto w Dubrowniku - jako zespół miejski - w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO.

Godz. 11:00 – 14:00 - zwiedzanie Starego Miasta z licencjonowanym przewodnikiem: Brama Pile, gotycki klasztor Franciszkanów, kolumna Orlando, katedra, Pałac Sponza z XVI w., mury miejskie, spacer słynną ulicą Stradun.

Godz. 14:00 – 16:00 - czas wolny. Godz. 16:15 – wyjazd do Splitu.

Ok. godz. 20:00 – przyjazd do hotelu. Obiadokolacja**. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 6 (01.07.2017 – sobota)

Godz. 7:30 - śniadanie***. Godz. 8:30 - wyjazd na całodniową wycieczkę do Bośni i Hercegowiny.

Ok. godz. 11:00 - przyjazd do Medziugorie - znanego z objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju i jednego z najliczniej odwiedzanych przez pielgrzymów Sanktuarium Maryjnego w Europie. Na początku lokalny przewodnik w języku polskim "zapozna" nas z Sanktuarium i zwiedzimy z nim główny obiekt - kościół św. Jakuba Apostoła. Potem będzie można pomodlić w kościele a także na Wzgórzu Objawień (Podbrdo) - miejscu pierwszych objawień oraz na Górze Krzyży (Kriżewac), czyli Kalwarii.

Godz. 14:30 – wyjazd do Mostaru, leżącego nad Neretwą, nieformalnej stolicy Hercegowiny. Zatrzymamy się tam przy słynnym XIV-wiecznym kamiennym Starym Moście, wybudowanym w 1566 r. W 1993 r. w czasie wojny w byłej Jugosławii most został zburzony przez Chorwatów. W 2004 r. został odbudowany. Czas wolny w centrum miasta.

Godz. 16:30 – wyjazd do Splitu. Ok. godz. 19:00 - powrót do hotelu. Obiadokolacja**. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 7 (02.07.2017 – niedziela)

Godz. 7:30 - śniadanie***. Wykwaterowanie z hotelu. Godz. 8:30 - wyjazd w drogę powrotną do kraju. Po drodze odwiedzimy jedną z najsłynniejszych i najpiękniejszych atrakcji turystycznych Chorwacji - Park Narodowy "Jeziora Plitvickie", wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Założony już w 1949 r. Park, malowniczo położony wśród lasów w południowej części gór Mała Kapela (część Gór Dynarskich) chroni 16 połączonych kaskadowo jezior krasowych (Jeziora Górne i Jeziora Dolne), oddzielonych od siebie trawertynowymi "groblami", na których tworzą się liczne wodospady (ponad 90). Największe Jezioro Kozjak ma powierzchnię 80 ha i 49,5 m głębokości a największy wodospad w Chorwacji – Wielki Wodospad - 78 m wys.

Godz. 12:00 -15:00 - zwiedzanie Parku z pilotem, w czasie którego poza spacerami przepłyniemy łodzią elektryczną po jeziorze Kozjak i odbędziemy panoramiczny przejazd pociągiem kołowym. Godz. 15:30 - wyjazd na nocleg na Węgrzech w pobliżu granicy z Chorwacją.

Ok. godz. 20:00 - zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu w pokojach 2-, 3-, 4-os. z łazienką. Obiadokolacja*. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 8 (03.07.2017 – poniedziałek)

Godz. 7:30 - 8:15 - śniadanie (bufet), wykwaterowanie. Godz. 8:30 – wyjazd do kraju. Ok. godz. 23:00 – przyjazd do Zamościa.

CENA ZAWIERA:

Transport autokarem z klimatyzacją, DVD i barkiem (kawa +herbata – gratis); opłaty drogowe i parkingowe; opłaty za wjazdy do miast;

Noclegi i wyżywienie (7 noclegów + 7 śniadań +7 obiadokolacji):

2 noclegi tranzytowe (w tym opłata miejscowa) na Węgrzech w pobliżu granicy z Chorwacją w trzygwiazdkowym hotelu w pokojach 2-, 3-, 4-os. z łazienką + 2 obiadokolacje serwowane* +2 śniadania (bufet) w hotelowej restauracji;

5 noclegów (w tym opłata miejscowa) w dwugwiazdkowym hotelu z dostępem do plaży w Splicie w pokojach w większości 3-os. i 2-os. z łazienką + 5 obiadokolacji (bufet+napój) + 5 śniadań (bufet);

Program turystyczny;

Obligatoryjny pakiet niezbędny do realizacji programu turystycznego skalkulowanego przy grupie min. 40 osób:

Rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów: Zagrzeb (kolejka linowa "Uspinjača"); Split (Pałac Dioklecjana – podziemia, Katedra św. Dujama ze Skarbcem); Trogir (Twierdza Kamerlengo, Katedra św. Wawrzyńca); Park Narodowy "Krka" (wszystkie obiekty na lądzie + rejs statkiem na trasie: Skradin - Skradinski Buk – Skradin); Dubrownik (świątynia i klasztor Franciszkanów, w tym Muzeum Klasztorne: Stara Apteka, malarstwo i sztuka sakralna, Katedra ze skarbcem, mury miejskie);

Park Narodowy "Jeziora Plitvickie";

Usługi lokalnych przewodników w języku polskim zgodnie z programem: Split, Trogir, Dubrownik, Medziugorie;

Zestaw słuchawkowy Tour Guide;

Usługi i opieka doświadczonego pilota na całej trasie;

Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA Polska TU S.A: koszty leczenia (KL) - 10 tys. EUR; następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) - 15 tys. PLN; odpowiedzialność cywilna ( OC) – 30 tys. EUR; bagaż podróżny (BP) – 1tys. PLN;

Obligatoryjna opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

CENA NIE ZAWIERA:

Fakultatywnej obiadokolacji all-inclusive light (bufet + dodatkowo w godz. 14:00 - 22:00: wino, piwo, napoje bezalkoholowe, kawa) – dopłata do 5 obiadokolacji – 180 PLN

*serwowana (2-daniowa z napojem); **bufet +napój; ***bufet

CENA (1 uczestnik; grupa 45 os.): 2190 PLN

CENA (1 uczestnik; grupa 40 os.): 2260 PLN

Cena z Zamościa. Z innych miejscowości z uwzględnieniem różnicy kosztów transportu.

UWAGI:

Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

ORGANIZATOR BEZPOŚREDNI:

ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL Biuro Turystyki Józef Grzesiuk
ul. St. Staszica 15   22 – 400 Zamość    

tel./fax 84 530 10 60
tel. kom. 500 173 458

www.zamosc-roztocze.travel.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Autorskie wycieczki Józefa Grzesiuka…sama przyjemność zwiedzania!

   

Galeria  

   

Katalogi wycieczek  

   

Aktualne wycieczki  

   

zoo-zamosc

muzeum zamojskie

arsenal

twierdza portal

nadszaniec

rpn

rpn

   
7098783
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tyg.
W tym miesiącu
W poprzednim mies.
Od początku
982
2473
16906
7049791
60009
76276
7098783

Twój IP: 3.92.91.54
Data: 2024-07-21 10:14:35
   
© Biuro Turystyczne Zamość Roztocze Travel 22 – 400 Zamość, ul. St. Staszica 15 (południowa pierzeja Rynku Wielkiego) tel./fax 84 530 10 60