Przemyśl - Krasiczyn - Bieszczady

pdf

Dzień 1

Godz. 4:40 - podstawienie autokaru pod Szkołę w Zamościu (w innych miejscowościach w uzgodnieniu z Biurem).

Wyjazd do Przemyśla.

Spacer z lokalnym przewodnikiem po Przemyślu (z zewnątrz): Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Kazimierzowskim, gotycka Archikatedra Rzymskokatolicka, dzwonnica o wysokości 71 m, unikalny pochyły Rynek z otaczającymi go kamienicami z podcieniami, Archikatedra Greckokatolicka, Pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II, Wieża Zegarowa, w której wnętrzu mieści się ciekawa i unikalna ekspozycja Muzeum Dzwonów i Fajek a z tarasu widokowego roztacza się piękna panorama przemyskiej starówki (zwiedzanie muzeum).

Przejazd na górujące nad Przemyślem wzgórze Zniesienie, którego nazwa upamiętnia pokonanie, czyli "zniesienie" w tym miejscu Tatarów. Wejście na tajemniczy Kopiec Tatarski (352 m n.p.m.), według legendy usypany przez Tatarów jako mogiła poległego w walce chana. Podziwianie panoramy miasta i okolicy.

Przejazd do Krasiczyna.

Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem renesansowo - manierystycznego Zamku z przełomu XVI i XVII w. z czterema okrągłymi basztami w narożach oraz ścianami zdobionymi piękną ażurową attyką i unikalnymi, pięknymi sgraffiti: dziedziniec zamkowy, krypta w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski w Baszcie Szlacheckiej, kaplica zamkowa pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, sale ekspozycyjne. Spacer po przepięknym Parku krajobrazowym dawnych właścicieli - Sapiehów, gdzie na szczególną uwagę zasługują drzewa - pomniki rodzinne, które Sapiehowie mieli w zwyczaju sadzić z okazji narodzin potomka.

Przejazd do Soliny. Spacer z pilotem po koronie zapory solińskiej, będącej największą w Polsce zaporą betonową typu ciężkiego (dł. 664 m i wys. 82 m od podstawy do korony) z widokiem na budynek elektrowni i na Jezioro Solińskie.

Rejs statkiem spacerowym (ok. 50 min.) po Jeziorze Solińskim, zwanym bieszczadzkim morzem, największym sztucznym zbiorniku wodnym w Polsce.

Wyjazd do Myczkowiec. Zakwaterowanie w ośrodku Caritas w Myczkowcach w pokojach 3-os. z umywalką (łazienki na korytarzu). Obiadokolacja*. Nocleg.

 

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka. Wyjazd z przewodnikiem górskim w kierunku Bieszczadów Wysokich.

Przejazd malowniczą Wielką Pętlą Bieszczadzką. Przyjazd do Wołosatego, niewielkiej turystycznej osady w dolinie Wołosatki, będącej doskonałą bazą wypadową na Tarnicę oraz Halicz.

"Zdobywamy Tarnicę (1346 m n.p.m.)" - najwyższy szczyt polskich Bieszczadów : Wołosate - Siodło pod Tarnicą - Tarnica - Siodło pod Tarnicą (przez Szeroki Wierch) - Ustrzyki Górne (ok. 5- 5,5 godz.).

Przejazd do Mucznego. Zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem (fauna i flora Bieszczadów oraz ekspozycja kulturowa ukazująca sposoby użytkowania lasu na przestrzeni dziejów).

Wizyta w Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Mucznem, w której żyje kilkanaście żubrów rasy białowiesko - kaukaskiej tzw. górskiej. Oglądanie żubrów w ich prawie naturalnym środowisku.

Przejazd Wielką Pętlą Bieszczadzką do Ustrzyk Dolnych.

Obiad* w barze w Ustrzykach Dolnych.

Godz. 18:00 - zakończenie programu, wyjazd w drogę powrotną. Ok. godz. 22:30 - przyjazd do Zamościa.

 

W RAMACH CENY GWARANTUJEMY:

- transport autokarem z klimatyzacją; opłaty drogowe i parkingowe;

- 1 nocleg w ośrodku w pokojach 3-os. z umywalką (łazienki na korytarzu), 1 śniadanie (serwowane), 1 obiadokolacja*, 1 obiad*;

- bilety wstępu: Przemyśl (Muzeum Dzwonów i Fajek), Krasiczyn (Zamek i Park), rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, wstęp na teren BPN, Muzeum Przyrodnicze w Mucznem;

- usługi przewodników w Przemyślu, Krasiczynie (Zamek i Park) i przewodnika górskiego w Bieszczadach;

- opieka i usługi pilota na całej trasie; - ubezpieczenie: NNW-10 tys. zł., - podatek VAT.

CENA (1 uczestnik; grupa 45 uczniów) - 285 PLN

5 opiekunów nieodpłatnie

 

DODATKOWA OBLIGATORYJNA OPŁATA:

- TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY (TFG) - 2 zł./1 ucz.

- TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY (TFP)     - 2 zł./1 ucz.

*zupa, drugie danie, kompot

 

ORGANIZATOR BEZPOŚREDNI:

ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL
Biuro Turystyki Józef Grzesiuk

ul. St. Staszica 15
22 – 400 Zamość

tel./fax 84 530 10 60
tel. kom. 500 173 458

www.zamosc-roztocze.travel.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Autorskie wycieczki Józefa Grzesiuka…sama przyjemność zwiedzania!

   

Galeria  

   

Aktualne wycieczki  

   

zoo-zamosc

muzeum zamojskie

arsenal

twierdza portal

nadszaniec

rpn

rpn

   
6445028
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tyg.
W tym miesiącu
W poprzednim mies.
Od początku
218
584
5661
6424354
802
23949
6445028

Twój IP: 3.236.209.138
Data: 2023-04-02 07:21:19
   
© Biuro Turystyczne Zamość Roztocze Travel 22 – 400 Zamość, ul. St. Staszica 15 (południowa pierzeja Rynku Wielkiego) tel./fax 84 530 10 60