Wycieczki Szkolne krajowe 1 dzień - Gimnazjum

Magiczne Ogrody - Zamek w Janowcu

pdf
Godz. 6:30 – podstawienie autokaru (busa) pod siedzibę szkoły w Zamościu (z innych miejscowości w uzgodnieniu z Biurem).

Godz. 7:00 - wyjazd do Trzcianek k. Janowca.

Godz. 10:30 - 13:30 – wizyta w rodzinnym parku tematycznym „Magiczne Ogrody”.

Park zajmuje 8 ha powierzchni. Zbudowany został w oparciu o wielowiekowe tradycje ogrodnicze i najnowsze trendy tworzenia produktów turystycznych, w których zwiedzanie odbywa się zgodnie z ideą 3E (Entertainment – rozrywka, Excitement - ekscytacja, Education - edukacja). Magiczne ogrody” to niezwykłe połączenie natury z baśniowym światem. Park składa się z kilkunastu krain tematycznych, do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew, pachnących kolorowych kwiatów. Osadę poruszających się Bulwiaków będziemy zwiedzać kolejką. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające pobudzaniu zmysłów i zdobywaniu nowych umiejętności. W poszczególnych krainach dla zwiedzających przygotowywane są różnorodne niespodzianki.

W „Magicznych Ogrodach” mieszka 30 interaktywnych ruchomych figur, które opowiedzą historię parku i przeniosą nas do świata magii. Powita nas mówiący i śpiewający 40 centymetrowy Skrzat Kronikarz. Dzieci mogą się bawić m.in. w Wodnym Świecie, odwiedzić Krasnoludzki Gród i mieszkających tam dzielnych wojowników, którzy chętnie podzielą się umiejętnościami fechtunku i obsługi olbrzymiej katapulty. W Smoczym Gnieździe, krainie zamieszkałej przez smoki, mogą bez obaw wspinać się po grzbietach tych niezwykłych stworzeń. Kilkuletnie maluchy mogą baraszkować na Łące Robanków. Kwiatowa Dolina to z kolei miejsce zamieszkałe przez Wróżki Smużki, olbrzymią gąsienicę, ziemne skrzaty Bulwiaki i psotliwe włochate Mordole. Na Marchewkowym Polu napotkamy marchwie – giganty. Z Domu Czarodzieja roztacza się panorama całego parku.

Zwiedzający spotkają animatorów przebranych m.in. za króla krasnoludów. Można tam też obejrzeć kilkaset gatunków i odmian roślin, m.in. róże, wrzosy, hortensje, irysy czy lilaki.

Godz. 13:30 – 14:30 - obiad w restauracji na terenie Parku.

Przejazd do pobliskiego Janowca.

Godz. 15:30 – 16:45 - zwiedzanie z przewodnikiem Zamku w Janowcu nad Wisłą, wzniesionego na początku XVI w. i rozbudowywanego do XVIII w., będącego siedzibą magnackich rodów Firlejów, Tarłów i Lubomirskich. W częściowo odbudowanym Zamku, będącym dziś siedzibą Muzeum Nadwiślańskiego, w tzw. Domu Północnym zobaczymy eksponaty poświęcone przeszłości zamku, kolejnym właścicielom, historii obiektu oraz dziejom jego konserwacji. Atrakcją będą też wielopoziomowe krużganki, z których rozlegają się piękne widoki na dziedziniec zamkowy i dolinę Wisły. W Budynku Bramnym zobaczymy nową ekspozycję prezentującą zamkową Zbrojownię. Będziemy też mieli możliwość indywidualnego zwiedzania przeniesionych do Janowca: drewnianego Dworu z Moniak wybudowanego w l. 1760-1770 (stała wystawa wnętrz domu ziemiańskiego) oraz drewnianego Spichlerza z Podlodowa z XIX w. (wystawa etnograficzna: sztuka ludowa, rzemiosła lokalne, transport wodny, rybołówstwo).

Ok. godz. 17:00 - zakończenie programu. Przyjazd do Zamościa ok. godz. 20:00.

W RAMACH CENY GWARANTUJEMY:

- transport autokarem lub busem z klimatyzacją i DVD; opłaty drogowe, parkingi;

- bilet wstępu do rodzinnego parku tematycznego + miejscowy przewodnik (oprowadzanie ok. 1,5 godz.);

- obiad (zupa, II danie, surówka, napój) w rodzinnym parku tematycznym;

- bilet wstępu z oprowadzaniem przez przewodnika po Zamku w Janowcu (dwór i spichlerz indywidualnie);

- opieka pilota na trasie.

CENA* (1 uczestnik; autokar - grupa 45 uczniów) - 115 PLN

3 opiekunów nieodpłatnie

*cena dotyczy wyjazdu z Zamościa; z innych miejscowości (+;-) koszty transportu

ORGANIZATOR BEZPOŚREDNI:

ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL Biuro Turystyki Józef Grzesiuk

ul. St. Staszica 15
22 – 400 Zamość

tel./fax 84 530 10 60
tel. kom. 500 173 458

www.zamosc-roztocze.travel.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Autorskie wycieczki Józefa Grzesiuka…sama przyjemność zwiedzania!

   

Galeria  

   

Aktualne wycieczki  

   

zoo-zamosc

muzeum zamojskie

arsenal

twierdza portal

nadszaniec

rpn

rpn

   
5537800
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tyg.
W tym miesiącu
W poprzednim mies.
Od początku
196
2295
3711
5517430
196
28026
5537800

Twój IP: 34.200.236.68
Data: 2020-10-01 06:26:39
   
© Biuro Turystyczne Zamość Roztocze Travel 22 – 400 Zamość, ul. St. Staszica 15 (południowa pierzeja Rynku Wielkiego) tel./fax 84 530 10 60